C Tipi USB nedir?


o geri dönüşümlü ve veri, video veya akımını taşıyabilir ya: C Tipi USB gündelik hayatın bizim küçük alışkanlıkları üzerinde önemli bir etkisi olacaktır.

konnektörleri seçimi sürpriz yaptığı son 12 inçlik MacBook Apple açıklarken. Hiçbir geleneksel USB veya Thunderbolt, ancak standart USB Tip-C tek küçük konnektör. Ve Google hızla yeni Chromebook duyurusu ile takım da USB eklentisi C sahiptir izledi.

USB-IF örgütü (USB Implementers Forum) tarafından Eylül 2014 yılında Açıklandı, bu bağlayıcı geri dönüşümlü olma özelliğine sahiptir. Biz yöneliminden bağımsız olarak takabilirsiniz. Bu 2.0 mikro USB konektörü (8.3 x 2, 5 mm) ve bir mikro USB 3.0 konektörü daha sağlam olarak küçüktür. Bu nedenle tabletler ve ultra ince dizüstü bilgisayarlara, akıllı telefonlar için idealdir. Geleneksel USB bağlantı noktaları ya terk unutmayın. önceki biçimleri ile geriye dönük olarak uyumlu olmadığından bu yeni standardın gelişi de, gerilmelerin payını sahip olacaktır. böylece imkansız bu yeni bağlantı noktasında standart bir USB aygıtını bağlamak için. Mutlaka (aşağıya bakınız) bir adaptör geçer.

12-inç MacBook Liman C Tipi USB12-inç MacBook Liman C Tipi USB- 12 inç MacBook Port USB C Tipi

Amaç: Bir USB kablosu çok amaçlı tasarım

C Tipi esas hedefi içinde kalan USB veri, video ve akımını iletebilen USB kablosu sunmaktır. İkincisi için USB-IF kablosu USB 3.0 sadece 4.5 W ve USB 2.0 için 2.5 W karşı, 60 W veya 100 W (USB spesifikasyonu Güç Dağıtım 2.0) ulaşabilir açıkladı . konnektör de USB 3.0 için 5 Gbit / s karşı, 10 Gbit / sn (USB 3.1 Gen2 modu) kadar veri aktarım hızı ve Yeni USB 3.1 standardı ile uyumludur.

Logo USB 3.1 10 Gbit / snLogo USB 3.1 10 Gbit / sn- Logo USB 3.1 10 Gbit / sn

Alternatif Modu adı verilen yeni bir özellik sayesinde, USB kablosu aynı zamanda video kablosunu vermektedir. Örneğin, bir monitöre bir laptop Ultra HD (4K) iletmek mümkündür. Kurnazlık, USB 3.1 ayrıca USB 3.0 ile tam olarak aynı olduğunu ve bu nedenle 5 Gb / s hızına sunan bir Gen1 moduna sahiptir. USB Tip-C konnektörleri nedenle olabilir USB 3.0 veya USB 2.0 işlevi. bunlar bir tanıtıcı olarak işlev görür ve özelliklerini (maksimum hız ve maksimum güç gibi) bir küçük bir elektronik devre ile donatılmış olduğunu not edin. mantıksal olarak, en azından başlangıçta, faturada tartmak gerekir Daha karmaşık bir tasarım.

devre'identification dans la prisekararda Devre tanımlama- kararda Devre Kimlik

Bir başka sınırlı Çalışma filo

C Tipi USB MacBook 12 inç (Gen1 modu veya USB 3.0'a benzer bir hızda) ile artık kullanılabilir ve Chromebook Pixel 2 Google'da olduğu gibi yeni Nokia N1 tablet üzerinde bulunacaktır. Elma USB sürücüsü bağlanabilen örneğin 19 Euro USB Standart (soket) bir USB kablosu C Tipi için sunmaktadır. Apple ayrıca 89 Euro güç kutusu / USB / VGA veya güç / USB / HDMI için sunuyor. Üretici Belkin yaz için fiyatları 20 ve 30 Euro arasında olmalıdır adaptör kabloları geniş bir yelpazede planlıyor. Daha şaşırtıcı, Google ayrıca USB çıkışları (13 dolar), HDMI (40 $), DisplayPort (40 $) ve 60 W güç adaptörü (60 $) Chromebook'ta kabloların bir dizi başlatacak.

Google'ın sunduğu AdaptörleriGoogle'ın sunduğu Adaptörleri- Google'ın sunduğu Adaptörleri

Yan depolama, LaCie akıllı telefonlar ve tabletler için bir USB anahtarı üzerinde bir USB kablosu ve SanDisk C tipi kurulu ile taşınabilir sabit disk Porsche Design yeni bir sürümünü duyurdu. Kendi payına PKparis üretici yaz PK K'isauve, USB ve şarj cihazı olarak hizmet veren bir konut başlamalıdır. Böyle bu yazıyı yayınlama sırasında gidişat, ancak daha ileri duyurular yaza kadar takip edecek güvenli bir bahis yoktur.