kayıp veya mobil değişti sonra verileri kurtarmak için emin olmak için nasıl


Hırsızlık, kayıp, virüs veya başarısızlık ... yeni bir akıllı telefon benimsenmesi gerektirir yeniden yüklemek ve uygulamaları ve yeniden ithal belirli kişisel verileri yapılandırmak. İşte en kısa zamanda faaliyete geçmesi için bazı ipuçları!

Eğer cep kaybettikten sonra bu okuyorsanız, biraz geç tüm verilerinizi bulmak için umut olabilir. Ama biraz öngörü ile, birkaç dakika içinde operasyonel hale gelebilir. Burada güvenli veri koymak ve kişileri, iletileri geri, tarih ve SMS çağırmak nasıl, Google hesabınız ve bulut hizmetleri, MyBackup Pro gibi özel bir uygulamasını kullanarak akıllı telefon içerik yedekleme ile senkronize zamanı geldiğinde.

web posta e-postalarınızı emanet edin

E-posta en yaygın kullanılan çevrimiçi hizmettir, çünkü bu kesinlikle geri eleman daha kolaydır. Eğer bir Android cihazda açtığınızda, bir Google Hesabı ile ilişkilendirmek için istenir. çalınmış veya kırılmış cihazda kullanılan Google Hesabı ile Yeni telefonunuzu bağlayarak, anında mesajlar Google'ın sunucularında saklanan en az Gmail kutusunun içeriğini bulabilirsiniz. Böyle Hotmail, Yahoo veya operatörü olarak başka webmail kullanmak Tabii ki, eğer, sadece bıraktığınız halde kutuyu bulmak için (Android'de varsayılan olarak Gmail) e-posta uygulaması yeniden.

Sync fotoğrafları, kişiler ve uygulamalar

Aslında, bir Google yedeklemek neredeyse tüm akıllı telefon verileri senkronize ve hesap. Bunun için gidin ayarlar, Kullanıcılar bölümünü ve hesaplar açmak ve otomatik senkronize seçeneği etkinleştirildiğinde emin olun. Vb MyTracks'i, tutun, Play Müzik, takvim, kişiler, Sürücü: Sonra başlık Sync hesabı dokunun Google hesabınızı seçin ve bu birimdeki bulmak istediğiniz içeriği belirtin

telefonu ile çekilen fotoğraflar için olduğu gibi, yedekleme Android'in uygulama Fotoğraflar ayarını. Google hesabınızla oturum açın menüsünü açın kaydet komutunu ve eşitleme öğesine dokunun ve aktif konumda imleci sürükleyin.

bulut kullanın

her yerde ve her cihazdan erişilebilecek şekilde böyle Dropbox, Google Drive veya onedrive Hubic gibi hizmetler uzak sunuculardaki belgelerinizi saklayın. Telefonunuzla birlikte yok olmaz verilerinizin için, basitçe, bir bulut hizmeti ile ücretsiz bir hesap abone telefonda mobil uygulamayı yüklemek ve Belgelerinizi yerleştirecektir bir klasör oluşturun. Yeni bir mobil cihazda Bu içeriğe erişmek için daha basit bir şey: sadece favori bulut uygulamasını yeniden yükleyin.

tam yedekleme gerçekleştirin

Google Sync seçenekleri yedekleme uzman uygulamalar istihdam gerektirir bazı sınırlamaları var ve tarih veya uygulamaların yapılandırma verilerini çağrı SMS gibi verileri geri. yedekleme ve dosyaların saklanacağı konumu (bir bellek kartında, bir bilgisayar veya bulut içinde) yer alır öğeleri seçin ardından örn MyBackup Pro yükleme ve. Gerekirse, yalnızca yeni cihazınıza uygulamayı indirmek ve yedekleme geri zorundayız.