Windows 10 S ile Microsoft bizi netbook darbe yinelemek olacak?


Hızla eğitim dünyasına yatırım için Windows 10 S alanı Laptop, iyi fiyatlı diğer bilgisayarlarda güvenmek zorunda kalacaktır. Ve Microsoft ve ortakları de hayata yeni netbook getirebilir.

İşte bu, Microsoft, nihayet Windows 10 S daha genel öğrenci ve, onun OS sürüm eğitim dünyasında, duyurdu. Ve en güzel yolu "ambalajlayıcı" için, dev, dahası, bir dizüstü bilgisayar alan Dizüstü ilk marka paketlenmiş. Yoluna, çağrı fiyatlarındaki bir kuyruklu 1150 Euro maliyeti ve bir bilgisayar, neredeyse bir "hayır duygusu" iş.

Nasıl hedef müşterileri korkutup korkusu olmadan böyle bir orana eğitimin tek dünya için gerçekten bir makine ve işletim sistemini konumlandırmak için? O fiyata Dell, HP, Asus ve iyi toprağa zaten diğerlerinden gelen seçim için şımarık olan müşteriler.

Açık olalım: Bir Yüzey Dizüstü satın alan kullanıcılar - Microsoft 18 Haziran satacak - Windows'a ücretsiz yükseltme keyfini unutmayın, 10 S. İçin Windows kalmayacağım 10 yıl sonuna kadar Pro. Ne iyi OS önleyen güçlü bir makine istediğiniz herhangi bir yazılım var yüklü?

Ama Laptop yüzeyi Windows 10 S. Redmond devi tek PC'den uzak olacak aslında onun önemsiz OS için tarihsel ortakları ile çalışmaktadır da çok daha makul, çok fiyatlarda satılan dizüstü gömülür.
HP ve Acer 299 dolar, 320 Euro dan fiyatlı Windows 10 S kapsamındaki ilk modellerini açıklayacak şekildedir. Chromebook buna yakın bir fiyat ... Bilgisayarlar iyi Birleşik Devletleri ve hangi eğitim dünyasında kurulan açıkça Microsoft gözüne kestiriyor sahip olanlardır.

Windows 7 Starter ve Windows RT ipuçları

yaratıcısının kabul ederek, Windows 10 S Başlangıç ​​sürümü ve Pro arasında yer alan orijinal sistemin bir "basitleştirilmiş versiyonu" dir. Microsoft işletim sistemi teklif ilk başta basit bir süre için, yol boyunca biraz zorlaştırmak için değil bir utanç olurdu!

Bu şey hatırlatıyor? Evet, bu yeni işletim sistemi Windows 7 Starter, W7, yalın birçok sürümü biri ve çok az güçlü PC'ler için kesilmiş biraz ödünç alır. Bir başka ilham bariz kaynağı: Windows RT. Bu ARM işlemci makinesi için Windows 8 sürümü oldu, hatırlayın.

Windows 7 Starter, Windows 10 S "hatta küçük donanım konfigürasyonu ile, fonksiyonel." Onun ödünç Ancak Microsoft hala kötü kaçınılmalıdır: W10S aynı anda üçten fazla uygulamaların başlatılması yetkisi veren, saçma bir kısıtlama Windows 7 Starter (daha sonra kaldırılan) başlatmak için.

01net.com-

Windows 10 S ayrıca (! Bir üçüncü taraf uygulama Starter olmadan mümkün değildi) Eğer duvar kağıdını değiştirmek sağlar Ve OS doğal tüm uygulamaları çalıştırmak için (W7 Starter için sadece 32 karşı) 64-bit optimize edilmiştir Eğer deposunda bulabilirsiniz.

Windows Mağazası temel eksen W10S olduğunu. , Windows RT yangının açıklamasına dev tarafından uygulanan çok benzer bir felsefe. Rt geleneksel uygulamaları yüklemek için gerçekten imkansızdı. Ve Windows 10 S üzerinde aynı (neredeyse) olacaktır: Bir üçüncü taraf web sitesinden bir uygulamayı veya bir programı indirmek ve daha sonra yasaklanmıştır bir W10S makinede kullanabilirsiniz. Chrome, Buhar, Open Office, Gimp veya 7-zip kullanmak örneğin önleyecektir muazzam sınırlama!

01net.com-

Tabii ki, Microsoft'un uygulama mağazası RT gelişmiştir. Ama onun görünümünü düzenli arayüzü ve sonuçta belirsiz, daha zahmetli ve özellikle katalog çok fakir indeksleme, sert, Windows 10 S. başlangıç ​​ümit vermektedir tüm kusurları ve yetersizlikleri olduğunu

netbook'lar ikinci dirilişi doğru?

Biz zaten duydu ve hatırlatır gelmiş nazik melodi ... bir dakika ... temel uygulamaları çalıştırmak için sadece yeterince iyi ultra uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarda çalışabilen Windows "ışık" Dur .. . Microsoft ve netbook'lar tarihçesi!

Microsoft Windows 10 S eylül sonraki okul tezgahlarında karaya öncelikle amaçlanmaktadır diyorsa, bunu küçük PC'lerde yüklü mağaza raflarında yoluyla özellikle hızlı -like magie- korku ucuz. netbook'lar üçüncü dönemi de 2017-2018 öğretim yılında başlayabilir.

Bir netbook nedir?

Geç 2007 başlarında 2008 yılında makinenin yeni sınıf tüm mağazalarda yürürlüğe girmiştir. Belirgin işaretleri: 10 ve 12 inç arasında bir boyut, çok az yapılandırma ve katledildi fiyatı. Hedef: öğrenciler. Fakat bu bilgisayarlar mağaza raflarında sürüsü için hızlı ve bir çalışma makinesi tek bir PC bazı evlerde haline gelmiştir olmak ne oldu.

Biz giriş bölümünde, Acer ve HP Microsoft tarafından duyurular ertesinde, Windows 10 S çalışan makineler kınından çıkmış söyledi. Sen yangın W10S ve netbook'lar altında bu makinelerin arasında, benzerlik dikkat çekicidir, kağıt üzerinde, itiraf etmeliyim. Tabii ki, ekran daha büyük (11.6 inç) 'dir -ama bazı netbook geçmişte diyagonal en fazla 12,1 inç döşeme vardı. Buna ek olarak, klavye altında, bir 2017 çok teknik platformu giriş seviyesi sürümü ve hatırlatan -Herhangi oranlar da var geçmişin küçük, düşük maliyetli PC'nin o gardées-.

Son olarak, Microsoft, ortaklarının minimum donanım talimatları verirdi. Onlar daha iyi için ve daha da kötüsü Windows 10 makine S. tasarlamak için neredeyse tam bir özgürlük var.

Netbook sahiptir Nasıl (neredeyse) PC öldürdü

Kuşkusuz, netbook biz PC tüketmek nasıl değişti. 200 euro bilet ve hayatının zirvesinde 345 avroluk ortalama fiyatı ile, netbook çok uygun fiyatlı dizüstü oldu. netbook haftanın onun su şişesi paketi boyunca satın aldı. Aslında, insanların çok sayıda bu küçük cihazlar ile donatılmıştır ve bazıları için zevk olmuştur, var nasıl bir dizüstü uygun oldu.

Microsoft için, "netbook" dönemi Windows XP lisansı (ilk) ve Windows 7 Starter satan devam etmek için bir yol oldu (o) ortaklarına silahlandırmaya açın. Intel, bu arada, özellikle çok büyük miktarlarda Celeron ve Atom işlemcileri üretmek ve satmak başardı.

netbook aksine ... onlar PC pazarını yardımcı sıcak kek gibi gitti çünkü Ama bu değildir. Onların sıkı fiyat hiç banka bozmadan bir PC satın almak için mutlu tüketicilerle bir punchline oldu. Küçük bir makine (kağıt üzerinde) ve 300 Euro yapar iken neden ofisine 600'den fazla avro harcayacak?

İlk sınırlamalar, donanım veya yazılım, burunlarının ucunu işaret etmek başlamasıyla birlikte ise ana akım kullanıcılar yeterince hızlı déchantaient. Yavaşlamalar, deforme plastik gövde açmak imkansız açgözlü yazılım, kullanım 1012 ay sonra bağımsızlık kaybı söz değil.

kurucular, biz listelerinde bazı noktaları kazanmak ve rakip daha iyi yapmak için bir intikam fiyatları kırarak, çok sayıda makine satmak için ellerini ovuşturdu.

GfK- İnşaatçılar istisnasız netbook niş içine koştu ...

Aşağı tarafta, netbook izin ince marjları bu Ar üzerinde doğrudan etkisi olduğunu sonradan gösterdi serbest bırakılmasına karar verdi&D. iyi üretin ve yenilikçi cihazlar karmaşık hale gelmişti ve bazı üreticiler - resmen savunmak rağmen - Makinenin bu sınıfın çöküşün sonuçlarından kurtarmak için yavaş olmuştur.

Dahası, bu arada, tablet evlerde birçok giriş seviyesi bilgisayarlar gerçekleşiyor ve bir çekmecede aslında netbook'lar relegating, oyunbozan oynamaya geldi. Android tabanlı Apple arduvaz uygulama Windows PC olmadan küçük ve taşınabilir -surtout- aynı kullanımlara cevap daha reaktif, dayanıklılık kabul edildi.

Zaten biraz turuncu - - Böylece 2013 ila 2014 grafik uzmanlaşmış enstitüleri kızıl oldu. Ve gizli zayıflıklar PC pazarının belli oldu. üreticileri şerit değiştirmek ve aniden çünkü bu ringardisées makinelerin büyümenin eski oldukça bir darbe almıştı PC, yeniden icat etmeye yönelik netbook Golden Age (2008-2012) sonra, bunun gerekli olduğu tabletlerin tarafından.

2015 yılında kalp derslerini alan Windows'un 10. inşaatçılar gelişiyle tekrar atmaya başladı ve bazı hibrit modelleri veya 2-in-1 önerdi etrafında 350-400 dolar yerine yüzlerce klasik küçük taşınabilir PC 189 dolar.

Windows 10 S sezonun OS olacak?

2017 yılında Rebelote? Birkaç PC daha önce Microsoft reklamlar gibi son haftalarda yardımcı olmuşlardır Eylül duyuruları aralıkları, Windows 10 S çalışan hiçbir kamu makine henüz takdim edilmişti. Ancak, birçok üretici yeni ... Windows 10 S makineleri nedenle pusu kendilerini davranmaya olabilir flaunted değil.

an için, bize netbook yine bir dalga önlemek umuyoruz verir tek şey Acer ve HP tarafından başlatılan ilk makine W10S doğrudan onlar entegre olan ticari çünkü satılan olmamasıdır pro cihazlar arasında değişir. Onlar orada kalmak iyi olurdu!