Bu ürün bizim bağlı nesneleri kötülemek olabilir


Bir öğrenci bir odada bütün olur analiz edebilen bir sensör geliştirdi. Amaç saniyede bağlı bir ev yapmak ve hatta daha ileri gitmektir.

bizim yaşam kalitesini artırmak için, Samsung, LG, Apple ve Amazon Nest gibi markaların bağlı nesnelerin kazançlı pazarı için yarışırlar. Anahtar çamaşır makinesi, fırın, kahve makineleri, termostat ve akıllı buzdolapları ile, yüksek fiyatlarla sattı. Carnegie-Mellon Üniversitesi'nde bir öğrenci (ABD) Her şeyi bitirmek istiyor. Gierad Laput akıllı ev yapmak için gereken her türlü yapay zeka yapabilen birkaç santimetre cihazı geliştirdi. Hepsi birkaç saniye içinde ve herhangi bir ek masraf olmadan.

YouTube (Gelecek Arayüzler Grubu)-

analiz çeşitli düzeylerde

Sentetik Sensörler adlandırılan, aygıt, bir toplayıcı dizi içerir. Bulunan - bir barometre, bir termometre, bir kızıl ötesi detektör, bir manyetometre, bir mikrofon, bir RGB renk sensörü ya da bir modem - ve diğerleri. bir odaya yerleştirildi, ürün non-invazif. Bu sıcaklık veya nem hareketi, ses ya da değişiklikleri tespit edebilir. Bütün bunlar, kamerayı kullanmadan - Laput potansiyel kullanıcılar sürekli filme düşman olacağını tahmin etmektedir.

Sonra sensör sesler ve sıralamayı tanımayı öğrenmek sağlayacak bir analiz ilk seviye, gelir. % 95 ve% 100 arasında değişir hassas bir derece ile, buzdolabı kapısı açık ise kahve makinesi çalışırken veya bir bulaşık mikrodalga fırında olup olmadığını eğer, bilmek mümkün olduğu . analizin ikinci düzey kullanıcı alışkanlıklarını anlamak için izin verir. diğer verilere rulodan bir kağıt havlu parçalanmış tabakanın ses karşılaştırarak - bu her silindir değişimi arasında kullanılan tabakaların ortalama sayısı olarak, cihaz, bir şekilde bir sipariş için önerebilir Dash düğmesi Amazon.

Basit ve ucuz

MİT Teknoloji İnceleme sitesi tarafından sorulan Laput ürün kolayca daha büyük ölçekte uygulanabilir olabileceği görüşünde. odası, daire, bina, sokak, şehir, ülke - yayımı yılında kadar birçok katmanı dayalı analiz seviyeleri, potansiyel olarak sonsuz sayıda bahseder. Ne altyapısını değiştirmeden akıllı ortam olun.

YouTube (Gelecek Arayüzler Grubu)-

Genç mühendisin temel iddialardan biri Sentetik Sensörler maliyetidir. Onun yüz kopya her yapmak için, 100 $ ödemek zorunda kaldı. endüstriyel ölçekte, o üretim 30 $ aşağı mal görmeyi umuyor. uygun fiyata, kullanım kolaylığı ve farklı bağlı objelerin milyonlarca daha kolay güvenlik ile Gierad Laput hızla yatırımcılar bulabiliriz. Bu yapılabilir: onun projesi Google tarafından karşılandı Giotto Expedition Projesi tarafından desteklenmiştir.