Transhumanists akımlar daha tartmak, birleşin istiyor?


dünyanın arada düşüncenin farklı transhümanizm birleşmek mümkün mü? Bir sempozyum Brüksel'de bu hafta sonu soru cevap dahil çalışır.

Bu hareketin üyeleri kendileri alay için nasıl kullanıldığını, yani "Transhumanists o kadar çok transhumanismes vardır". Kaliforniya'da altmışlı göründü Bu düşünce okulu, yeni teknolojiler tarafından insan iyileştirilmesini savunmaktadır. Ama hepimiz onun takipçileri bulabilirsiniz tek tartışılmaz yaygındır. farklılıklar, aralarındaki güçlü kalması için. Brüksel'de 11 Kasım kadar çalışır Avrupa konferansı TransVision 2017, sadece toplum içinde son tartışmalar hakkında bir şey anlatmaya çalışıyorum. Umut ile anlaşma alanları belirlemek için.

liberterler için Techno-ilericiler

Bazı Transhumanists vardır tekno-ilerici Teknolojik ilerlemenin kolektif sosyal sonuçları hakkında kim bakım, immortalistes ölümsüz olmak için kim istiyor, özgürlükçüler bireysel ya da üzerinde duruldu , singularitariens bilgisayar olarak Ray Kurzweil, kim bu teknolojinin en sonunda adam kavramak mümkün olmayacaktır bir seviyeye ulaşacak düşünüyorum.
Bazı sorusu üzerine şüpheciler cryonics, Başkaları buna bağlı. gerçekleşmesini umut edenler yanındayükleme, Bir bilgisayar sistemi üzerinde bir güncelleştirme onların beyin indirmek için yeteneğidir. Bazı yapay zeka gelişimine sınırlarını değil, başkalarına ayarlamak istiyorum. Ve evrensel bir gelir sisteminin lehine birçok yalın otomasyon nedeniyle işlerin kaybını telafi etmek için.

Ancak, biraz Transhumanists birleştirmek için çeşitli yollar vardır. Ve bu hareketin yapılanma ile başlar.

sırasında 2016 yılında Ray Kurzweil'une conférence.STEPHEN JAFFE / ULUSLARARASI PARA FONU / AFP- Bir konferansta 2016 yılında Ray Kurzweil.

Avrupa'da hareket yapısı

gerçekten de bir amiral gemisi kuruluş varsa, insansı +, ahlaki otoritenin bir form egzersiz, bu dernekler çok sayıda ayrıldığı dünya çapında yapı hareketi anlamına gelmez. Geçerli Rusya'da birkaç yıldır büyük bir gelişme bilse de Yakın zamanda, Almanya, İspanya ve Polonya'da ortaya çıkmıştır.
Güçlü dini pratik, Ortodoks veya Katolik olsun, Avrupa'daki gelişimine bir engel teşkil etmedi. Bir cryonics şirket proje Moskova'da zaten ederken CryoRus şirket, iyi İber Yarımadası'nda geliştirilme aşamasındadır.

Fransa'da, transhumanism şeytanlaştırmaya sürecinde olduğunu. Marjinal ama son derece ülkemizde ortaya çıkışından bu yana eleştirilen yaklaşık on yıl vardır, bu normalleştirir.
2014 yılında Paris'te ilk uluslararası konferansın tutma yana Fransız Derneği transhümanizm işgücü giderek artan ve akademik ve medya istekleri değil başarısız.
"Biz lisede veya bir tıp toplumdan, 120 üyesi bugün ve yılda 150'den fazla isteklerine yanıt görüşülen veya tartışma hem Millet Meclisinde edilecek geçmesi," Marc Roux, gösterir Fransız transhümanizm Derneği Başkanı. İkincisi yıllık konferans veya her baskısında ülkeyi değiştirecek bir festival kurulmasını tutmak için onun Avrupalı ​​muadilleriyle önermeyi amaçlamaktadır.

Neden olmasın hareketini politicize?

Hareketin siyasallaşması başka yükselen trend. Zoltan Istvan son seçimlerde ABD Cumhurbaşkanlığı'na aday 2014 yılında Amerikan transhümanizm partisini oluşturdu. O zamandan beri o vali olmak istiyor Kaliforniya eyaletinin fethi atılmak onun kuruluştan girintilendirilmiştir.
Ayrıca bilgisayar David Wood, veya Avustralya partiler, Polonyalı ve Alman dahil inisiyatifi 2015 yılında oluşturulan İngiliz transhümanizm partisi, bahsetmeliyiz. Orada Fransa'da bir embriyonik projesinin ama kapalı almaz.

Zoltan Istvan, Amerikan transhümanizm partinin kurucusu.DR- Zoltan Istvan, Amerikan transhümanizm partinin kurucusu."Erken ülkemiz için biraz hala bu. transhumanism düşünmeye uzun süre Anglosakson kurşun. Onlar öğretim ve onları bugün çok daha fazla üye karşılamak sağlayan hareketin yapısının büyük bir iş yaptı, "Marc Roux belirtiyor.Biraz erken bir Fransız partisi oluşturmak ama neden 2019 yılında bir sonraki Avrupa seçimleri için transhümanizm listesini birleştirmek değil? sorusu ciddi sorulan her durumda olduğunu.