Freebox v7: cihazda ilk indiscretions


Şu ana kadar Free onun yanındaki kutuya hakkında çok gizli kalmıştır. Ama sızıntılar bazı ayrıntıları ortaya çıkarmak için başlıyor.

birkaç kez Freebox sürümüne 7 serbest bırakılmasını kovucu sonra Xavier Niel tekrar kayması mümkün olmayan erken Eylül 2017 yılında belirtti. "Büyümede tekrar vızıltı ve yeniden" olur bu yeni kutuyu eklemeden önce. Bu nedenle, Mac Nesil ben bir sanayi kaynak üzerinden bilgi genellikle iyi bilgilendirilmiş olduğunu düşünüyorum hangi birçok yeni özellik, atılmak gerekir.

  • Bir kod çözücü, 4K: bu bir sürpriz değil. Xavier Niel "çok lüks" isteyen bir kutu için artık bir gereklilik değildir.
  • O açacak Android TV Freebox Mini 4K gibi. bilgi büyük bir dikkatle alınacak Xavier Niel hep V7 Android TV'de ancak bir ev işletim sisteminde açmak olmaz korumuştur.
  • bir G.fast standardını destekleyen fiber modül. eve fiber dağıtma olmadan çok yüksek hız sağlayan bir teknoloji. Başka bir sürpriz, Serbest sürekli onun önceliği FTTH boyunca fiber olduğunu hatırlattı sahip. Bu sadece ilk yarısında 2017 İlyada Grup finansal sonuçların sunumunda iddialı dağıtım rakamlarını belli oldu. Böylece VDSL2 daha çabuk ve ucuz yüksek genişbant abonelerinin sunmamıza olanak olarak 9 milyon hak sonu 2022 Ve G.fast tarafından sonlarında 2018'i ve 20 milyon alınan vaat ediyor. Xavier İçin Niel o tahta 01netTV üzerinde geçen Haziran duyurmuştu olarak, kullanıcılara maksimum verim sağlamak için her şeyden istiyor.
  • Odaklı otomasyon kutusu: v7 Freebox tane bağlı cihazların kontrolünü izin verebilir, Hue 2,4 GHz bant (ve Konu ZigBee protokolleri) üzerinde 802.15.4 kablosuz standardı olmaksızın bakımı için Philips Nest termostat sayesinde soğanları. Buna ek olarak, kutu (örneğin kontrollü ısıtma sistemi, panjur veya satış) diğer akıllı aygıtlar tarafından kullanılan Z-dalga protokolü tarafından kullanılan 868 MHz bandında verilmelidir.
  • bir uzaktan dokunmatik O, tabii ki, kutuyu kontrol etmek istiyorum. Bu, kim bilir, INPI ile 2014 yılında operatör tarafından açılan patent güveniyor olabilir. Bir yıl sonra, o enerji tasarrufu yapabilirsiniz akıllı uzaktan kumanda için bir patent başvurusu. Ücretsiz yaptığı aracı bir jiroskop dahil, bu kullanılabilir ... ama operatör kutusunu kontrol etmek TV'de bir uygulamayı tercih edebilir.

Ücretsiz INPI-
  • Bulut fonksiyonları: kutu Ücretsiz sunucu fonksiyonu / NAS üzerinde odaklanmasını sağlayan büyük bir depolama alanı sunabilir. Ama bu da belirli işlevleri yönetmek için merkezi olmayan bir altyapı oluşturmak için operatör imkanı verecekti. Bir sonra aynı oturumda birçok bağlanmak veya uzak bir bilgisayarı kontrol edememek düşünebiliriz.

Bu yeni kutu 2017 sonundan önce dışarı gelebilir, Freebox Devrimi yedi yıl zaten yerini alacak.