İlk 10: Resimde İyi akıllı telefonlar (2017 Ağustos)


Dünya çapında milyonlarca insan gibi, akıllı telefon muhtemelen ana kamera haline gelir. İşte Ağustos 2017 yılına kadar test edilen en iyi 10 en iyi fotoğraf modellerdir.

akıllı telefonlar gerçek kameralar misiniz? sorusu daha da teşkil etmez: o Flickr platformunda en popüler kamera artık Canon veya Nikon imzalı olduğunu Yıllar oldu. Ve fotoğraf piyasa artıları modelleri ve uzmanlar, odaklanma stratejisi ise genel neredeyse akıllı telefonlar lehine kayboldu sahip kompakt kamu, onların satış hacimlerini bkz - ve R bütçelerini&D - patlayabilir.

Bir akıllı telefonun fotoğrafik noktası Huawei gibi bir marka itibarını kurmak için bu yılın başlarında Alman Leica ile işbirliği yaptı noktaya kritik hale gelmiştir. R gerçek merkezi inşa ilk Huawei P9 bir pazarlama logosu gitti bir evlilik&Wetzlar, Almanya ortak arazi Leica D.

Kamera modülü kalitesi birçok alıcı için akıllı telefonlar ve yüksek sonu demektir artık her şeyden önemlidir. Fizik o inşaatçılar özellikle dağınıklığı bileşenlerine ilişkin yenilik istediğini yapamaz ne olmak. Bir sınır giderek ince akıllı üretmek için fotoğrafın yarışan, eğilim dayattığı.

onlar iyileştirme diğer yollar aramaktadır büyük sensörleri ve etkileyici optik, üreticileri entegre olamayacağına göre:, entegrasyon stabilizasyon teknikleri (optik, mekanik, elektronik), optik bir ikinci görüntü sensörü eklendi giderek parlak sinyal işleme ince vs. Tüm markalar ilerliyor eğer Ama, hepsi eşit olduğu anlamına gelmez. Gün ışığında Çıkış ideal koşullar, belirgin farklar da hatta 500'den fazla Euro cihazlar arasında ortaya çıkar.

AF: dengesiz denge

Gün ışığında, burada belirtilen tüm akıllı telefonlar - pahalı üst seviye modelleri - güzel çekim sunar. Biz kesinlikle ayrımcılık, ancak mikroskop analizi: Renk yorumu, vb görüntünün kenarlarında, arama optik kusurları dahil olmak üzere resmin% 100 keskinlik, değerlendirilmesi ... Bu yüzden oynadı nit-toplayıcı - bizim rolümüz - ama bu cihazlar tarafından üretilen resimler hepsi tatmin edici olduğu açıktır.

Ne az açıktır hız gelişmedir: Gün ışığı değişken otofokus bu akıllı modeli ile düşük ışıkta çok dengesiz geçer. Bu farklılıkların anda yeteneği diğerleri, örneğin aksiyon sahnelerde rahatsız edici olabilir her görüntüyü, sindirmek için zaman ayırın Bazı mobil sindirerek sorunsuz, çekim bağlamak olduğunu eklenir.

lowlights zorluğu

optikler daha parlak hale geliyor, cihazlar hala düzgün maruz görüntüyü sağlamak için duyarlılık (ISO) iterek, duruma göre, gereklidir. ayrıntıları aynı zamanda renkleri sadece aşağılayıcı bir olumsuz etki olarak ISO bu artış. Her çiftin "Sensör + görüntü işlemcisi" farklı modele bağlı olarak tepki verir çünkü nasıl bir bozulmuş sinyal yorumlamak zor bir bilim dalıdır.

Ve otofokus aksine, kendi performansını objektif ölçüm - sizi daha iyi, daha hızlı gider - bizim algı genetiği üzerine değil, aynı zamanda kültür değil sadece bağlı olduğu renkler yorumuna tabidir bireysel.

Çift sensör ilgi

İkinci bir kamera modülünün eklenmesi iyileştirme güncel alanlarından biridir. Şimdi, iki felsefesi çatışma: ikinci modül kara fonksiyonları (bulanıklık arka eklemek üzere ana modülün bir "crutch" olarak ya da işlem, geliştirilmiş otofokus, olduğu & beyaz) ya da farklı bir odak getiriyor.

onun cihazlara tek renkli sensörü ekler ilk yaklaşımdır Huawei, Apple ve LG ikinci yolu tercih etmişlerdir. Bu analizler aslında manzara (eşdeğer 16 mm), vitrinler iki farklı odak Apple detayları ve portreler için müsait bir "normal" bir odak uzunluğu (56 mm eşdeğeri), LG, ultra geniş açı seçtik.

A.B. / 01net.com- iPhone 7 Plus'ın ikinci sensör akıllı telefonlar arasında her zamanki gibi portrelerini göstermelerine olanak tanır.

ikinci bir fokal eklenmesi Apple yapmak ve LG, en etkili yolu inanıyoruz. Çünkü eğer siyah görünüm & Beyaz Huawei rakipleri sadece görüntü geliştirme yazılımları üretebilir yukarıda ne küçük çentik neredeyse eşdeğer sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar, ancak özellikle ikinci odak iyi sağlayan görme başka bir alana getiriyor daha yaratıcı potansiyeli.

Çift sensör yaygınlaşması ispatı: beş terminal 10 donatılmıştır. Akıllı telefonların% 50 farklı odak kameralar modüllerle donatılmış olacak gibi kısa sürede, biz tek modülün seçim yapmış olanlar discriminerons (ve hatta çift aynı odak modülü eklemiş olan) iki farklı görüş açıları sahip gerçek olarak büyük bir katkı.

Bizim değerlendirme yöntemi

görüntü kalitesi, otomatik odaklama hızı ve yazılım ergonomisi: Biz üç unsura dayanmaktadır bu kez sınıflandırarak, görüntülerin sadece kalitesini kabul önceki sıralamada aksine. Saf görüntü kalitesi iyidir, ancak telefon bir salyangoz gibi yavaş ve menüler kıvrık olması halinde, tam olarak yararlanmak için zordur.

Bu nedenle, akıllı sınıflandırılır ve puan her bir testte sıralamaya uygun olarak tahsis: ilk olarak 10, ikinci 9, vb AF hızı olarak görüntü kalitesi gündüz ve düşük ışıkta, iki olguda değerlendirildi - gündüz bazen iyi aletleri kendi görüntü kalitesi veya yanıt çöküşü zamanları görmek Işık eksik.

Fotoğraf kılavuzları 01net.com

- Portrenin fotoğrafları yönetme
- Hareketli konuların Fotoğraflarınızı yönetme
- senin manzaralar yönetme
- konserinizi fotoğrafları yönetme

görüntüleyebilir ve tam çözünürlükte test görüntüleri indirebilirsiniz durumda bir fikrin yapmak istiyorum ve kriterlere göre resim kalitesini değerlendirmek, bizim Flickr albümü ziyaret edebilirsiniz.

Son hassasiyet: size daha iyi bir fotoğrafçı yapmak asla iyi akıllı telefon rekabeti ile donatılacaktır. Sadece göz, zamanlama ve iş sayılır. Bu yüzden eskilerin bilgelik dinleyin: "Fotoğraf görme baş, göz ve kalp, aynı satıra yerleştirilir." (Henri Cartier-Bresson).

10. Huawei P10 Artı, vesaire bir sürü

en iyi fiyata satın

Huawei bize kırıklığına amiral gemisi az demek ki: otofokus yumuşaktır ve çok, çok uzakta Leica rozeti vaat ne görüntü kalitesi gururla sergiledi. renkler terminali Huawei ilham gibi görünüyor iPhone 7, gibi mülayim. Terminal kendisi oldukça ise, yazılım ergonomisi tamamen yine: Yatay modda tamamen erişilemez bölmeyi görüntülemek erişmek için dikey modda geçiş yaptırma belirler. Huawei düzeltmek için uygun görmediği P9 üzerinde zaten mevcut varsayılan. Ama onlar zaten otofokus ve görüntü kalitesini düşünmelisiniz doğrudur.

Üretici fiyatı: 699 €
Daha Huawei P10 Yorumun tamamını

09. Asus Zenfone Yakınlaştırma S, gecikmeler

en iyi fiyata satın

Zenfone Yakınlaştırma S tarafından talep edilen 5x zoom kesinlikle dijital, ama yardımcı olabilir. Gerçek hayatta, gerçek optik zoom temsil x2.3 zoom sınırlar. En uzun odak uzaklığı otomatik odaklama açıkça noktası olmak değil, iPhone 7 Plus daha zorlukla dar 58 mm, karşılık ve güpegündüz portreler ... ve poz konularda çok uygundur Bu mobil güçlü! AF'nin Bu yavaşlık dizisi çekim bulunur: her resim arasındaki zaman düşük ışıkta bile kayda değer düşüşler ile oldukça rastgele ancak rekabet daha uzundur. Asus görüntü kalitesi ve yazılım tarafından FA geliştirmek, ancak bu yapılmazsa olarak, Zenfone Yakınlaştırma S ne kadar iyi (seçilen, iki odak uzunlukları 25 mm ve 58 mm tam yararlanabilir ). Son zahmetli, kalitesiz ekranı: gün ışığında, siyahlar hızla çok siyah, beyaz Cramer vardır.

Üretici fiyatı: 499 €
Asus Zenfone Yakınlaştırma S Yorumun tamamını

08. Sony Xperia Premium XZ, hayal kırıklığı

en iyi fiyata satın

gölgeler Sony'nin kötü, çok kötü geçen amiral gemisi cep şunlardır: fotonlar kez görüntü kalitesi ve otomatik odaklama çöküşü gövde bulunmaktadır. günışığı görüntü kalitesi iyi ise, yine adın Sony olan bir utanç yarışma, üst uzaktır ve CMOS sensörler% 50'sinden fazlasını sağladığını fotoğrafın dünya! mod değiştirme sistemi (otomatik fotoğraf, manuel fotoğraf, video), bir sanal tekerlek kötü çalışan ve birçok sıkıntılarınızı yol açan o daha sinir bozucu biri: a kusurlu yazılım ergonomisi Eklenen bu.

Üretici fiyatı: 799 €
Sony Xperia Premium X-Z'nin Yorumun tamamını

07. yargıç Pro 8, cansız

en iyi fiyata satın

Güzel ve iyi bitmiş, Onur 8 Pro belki Leica pelet kardeşi Huawei P10 değil, ama testlerimizde iyi görüntüler üretilen ve çok daha hızlı bulundu. o P10 geride bile, bir Rolls değil, onun tek gücü düşük ışıkta kaliteli çekim olduğunu (AF ama sonra biraz yumuşak). renk render iyi, ama aşırı maruz kalma çekim eğilimi muzdarip. yazılım arayüzü P10 benzer, yani bir dikey ve yatay değil kullanmak düşünülmektedir, demek ki - bu her şeyi gözden gerekir. Çok kötü. Neyse ki onun için, cihaz tasarımı ve kolay kullanımı.

Üretici fiyatı: 549 €
Onur 8 Pro Yorumun tamamını

Biraz hızlı 06. Xiaomi MI6,

en iyi fiyata satın

Bu E6 çok beklemek değildi - James Bond bir haraç? - ama hoş çok etkili ve gün ışığında veya düşük ışıkta çekim olarak çok tutarlı onun otofokus, şaşırdık, ne pahasına olursa olsun görüntü için izin veren nadir kaliteli. Saf görüntü kalitesi ilk 5'te değilse, bölme (münasebet) saçma değildir ve kalite / hız / fiyat gerçekten ilginç. 52 mm kameraya ikinci modül eşdeğer portre için uygundur. Küçük bir sıkıntı rağmen hoş bir sürpriz: "Mi E6 Dual Camera üzerinde Shot" filigran varsayılan olarak etkin olduğu ve tüm görüntülerde basılması ve. tatil fotoğrafları ne hayal edin ...

Üretici fiyatı: 490 €
Xiaomi E6 Yorumun tamamını

05. Apple iPhone 7 Artı rahat babası yakınlaşır

en iyi fiyata satın

IPhone 7 Plus renkli işleme o prédécents terminalleri gibi iltifat değilse, hala bir odak uzunluğu, "normal" 56 mm f / 2.8 ile, kendi ikinci sensöre sahiptir. bir kez 2x zoom (optik dijital) de sağlayan bir kamera modülü hem de daha sıkı bir portre ve çerçeveler için uyarlanmış bir odak. Ne az olarak OLED, akıllı telefon, LCD paneli nesil 6S Plus ve yazılım arayüzünün daha parlak hala basittir. Hatta basit: Seçenekler sıfıra yakın parametre değişiklikleri, eksik manuel mod, hem zavallı hem de RAW dosyasını almak için üçüncü taraf uygulama şart. Elma fotoğrafçılar için çok daha iyi yapabilir.

Üretici Fiyat: 1129 €
Apple iPhone 7 Plus'ın tüm incelemeyi okuyun

04. HTC U11, yeni referans görüntü kalitesi

en iyi fiyata satın

Ne bir dönüş! Bizim en iyi 10 Aralık 2016 10 İyi geçen HTC düşük ışıkta olarak U11 en kaliteli yüksek görüntü sunan bir performans hangi biz beklemiyorduk. O iPhone 07/07 Plus'ın aynı görüntü çözünürlüğe sahipse, U11 sadece ayrıntıları, daha rölyef (netlik) değil, aynı zamanda daha doğal renkler sunar - perspektif üst kısmındadır ve görüntü işleme doğal harita oynar. Düşük ışığında, dokunulmaz: test desen yaptığı resimler kartın kenarlarında kasaba gibi birçok isim izin birkaç arasındadır. yazılım arayüzü çok orijinal olurken en iyiler arasındadır. U11 tek zayıflığı otofokus, yumuşak diz yanı sıra düşük ışıklarda yüksektir. Ama neyse ki, o yazılımda geliştirmek için eleman kolaydır: Küçük bir güncelleme Bay HTC?

Üretici fiyatı: 759 €
HTC U11 tam incelemeyi okuyun

3. OnePlus 5, hızlı ve güçlü

en iyi fiyata satın

resim bölümü OnePlus3 / 3T kalitesiz siler ve bu sıralamada üst zamanının yerleştirildi OnePlus 2 yaklaşır: OnePlus yaptığı 5, ilk uç marka çift sensör için kopya bakım . görüntüler güzel, dikişli LG ve HTC G6 U11 az, ama özellikle referans altında, bu alanda rekabet ikinci koyarak artmıştır OnePlus AF alanında şey Galaxy S8. Ekran çok rahat ve çok parlak ve yazılım ergonomisi iyi düşünülmüş ve etkili. İkinci sensör biraz daha getirirse, onun odak 32mm genişliğinde ana modül gerçek bir fark puanı yeterli sıkılır değildir.

Üretici fiyatı: 559 €
OnePlus 5 Yorumun tamamını

2 LG G6 olgun nihayet

en iyi fiyata satın

LG geri G6 geçen yıl sonunda altıncı yerleştirilmiş G5 geliştirilmiş bir versiyonu ile üst 3 bulunmaktadır. dedesinin karşılaştırıldığında, G6 onun harika 13 Megapiksel sensör görüntülemesini sağlayan daha iyi bir görüntü işleme sahiptir. yazılım ergonomisi uzman fotoğrafçıları memnun ve temel (hassasiyet, ISO vb) ve yaratıcı işlevlerine hızlı erişim sağlar olacak. En iyi FA ise nihayet iyi olmak olmadan, resim kalitesi HTC U11 ikinci ve kaliteli ekran güneş zirveye olduğunda bile çerçeveye verir. İkinci modül ultra geniş açılı kamera biz portre için daha sıkı bir odak tercih ederdik rağmen manzara için seçtikleri bir silah, yarışmada eşsiz bir avantajdır. Büyük bir başarı.

Üretici fiyatı: 749 €
LG G6 Yorumun tamamını

01. Samsung Galaxy S8 Artı güvenli bahis

en iyi fiyata satın

Her zaman olduğu gibi hızlı Galaxy S7 olarak Galaxy kamera modülünün S8 ne fazla ne de selefi da kopyala / yapıştır daha azdır. tüm rekabeti bırakarak düşük ışıkta yüksek olan otofokus hızı, için iyi. Görüntü kalitesi daha karışık, hala iyi ve ancak, daha doğal görünüyor HTC ve LG, çekimlerini düzeltti. çekim neredeyse anlık doğa sokak fotoğrafçısının tercih silahtır. donanım (ekran, inşaat) bir hatasız ve yazılım ergonomisi biz belirli işlevleri (RAW kayıt) erişmek için menüleri gitmek bile iyidir olduğunu. Süper verimli, hiç şüphesiz en zorlu fotoğrafik disiplin olan net çocuk fotoğraf yapmak için tercih cihazdır!

Üretici fiyatı: 909 €
Daha Samsung Galaxy S8'in Yorumun tamamını

Aralık 2016 Sıralaması

1. Galaxy S7
2. Asus Zenfone 3 Delüks
3. Apple iPhone 7 Artı
4. Apple iPhone OS
5. Sony Xperia XZ
6. LG G5
7. Huawei Mate 9
8. OnePlus 3T
9. Motosiklet Lenovo Z
10. HTC 10

2016 Mayıs Sıralaması

1. OnePlus 2
2. Samsung Galaxy S6
3. Samsung Galaxy S7
4. LG G4
5. Apple iPhone 6s Daha
6. LG G5
7. Huawei P9
8. Sony Xperia Z5
9. Daha Oppo F1
10. HTC 10

Test görüntüleri indirin!

Bizim Flickr albümü yol açan bu linke tıklayarak tüm test görüntüleri indirebilirsiniz.

reklâm

Cep telefonunu sat

01net ile 500 € için eski cep Devam

Cep değerini tahmin

Satış iPhone - - onun Galaxy Geri Dönüşüm onun Nokia Lumia Geri Dönüşüm