Freebox, Free Mobile, ağ izleme … ne zaman Xavier Niel ortaklıkları


Pazar, 22 Ekim, geri onun grubun stratejisi ve onun kişisel yolculuğa Free kurucusu yayınlanan iki röportajlarda. Ayrıca Freebox hâkim onayından sonra izlemek üzere kullanılabileceğini kabul etmektedir.

Haberleşme Operasyonu Xavier Niel. sözleriyle Serbest genellikle çok cimri kurucusu ve ana hissedarı - iki görüşme tekniği bu Pazar 22 Ekim Pazar gazetesinde bir tane, Canal + Pazar tıklayın yayını diğer verdi. Telekom, İstasyon F, medya, kişisel arka plan, herşeyi izleme neredeyse gider.

Ücretsiz Mobil

Hikaye François Fillon, Başbakan, Serbest Mobile, bir gün Nicolas Sarkozy oluşturulmasını sağlayan kararnameyi imzaladığını söylüyor - Cumhurbaşkanı ve dördüncü mobil operatör gelişi karşı - rahatsızlık vardı vagus. Komik, Xavier Niel bu söylentiyi inanmamayı görünüyor, ama yine de bu pazara getirdi rekabeti karşılıyor, "o aboneleri yararlanmıştır. fiyat indirimleri ile, Fransızlar tarafından kurtarıldı edildi 10 milyar Euro. "

istasyon F

"Biz istasyon F. Why kadın girişimci% 40 var? Sadece bir kadın tarafından yönlendirilir çünkü. Bir kadın lideri olduğunda, bunun sihirli, daha fazla kadına sahip "diye coşturan. "Zor banliyölerde doğdu, diğerleri o çeşitlilik adanmış kuluçka programı açıklamak için devam etti çok ve büyük başarı var. Biz yardım ve itin gerekir. "

Gözetim, casusluk ve hack

"Bir yargıç ya da idari anlaşmaların onayı ile evet var oynar ve interceptions vardır ve onlar bombalama konularda yana arttığını düşünüyoruz. Bütün iletişim araçlarımız olursa olsun dinledi edilebilir "Xavier Niel kabul ediyor. Ayrıca Gözetim Bölümü (DST), Onlar ne zaman o iddiaya beni işe söylemek" 2008 yılına kadar Fransa'da casusluk karşı sorumlu organizasyonu ile olan ilişkisi hakkında gizemini korur Ben korsan olduğu için '18 idi. Ama Fransa'da hiçbir casusluk yoktu, Bilindiği "diye çok kuru kuru yanıtladı. Bir öğrenci 42 kesmek okulda geldiğinde "Korsanlık da olumlu görülebilir, bizim için işe gelmek istendi, o yerde olanlar iyi olmadığı anlamına gelir. "

Freebox, telekom ve medya

Patrick Drahi SFR * Xavier Niel liderliğindeki stratejinin Çok kritik olan Freebox abonelerine ek içerik serbest sunmak isteyen görünmüyor. Ancak, "her zaman basında büyük yatırımlar yaptık." Diyor "Ben kontrolünü kalmadan birkaç medyada mali katılma mutluyum. Bir azınlık hissedarı Mediapart ve ben bu siteden özellikle iyi tedavi hissetmedim "diye eğlenceli. "Özgür basın yok edilir yapma. Bir telefon planında teklif, düşürülmüş bir KDV'den faydalanmak için sadece bir aldatmaca olduğunu. Bu basına birer yardım kaybolması hızlandırır, "diyor.

Çağrı merkezlerinde çalışma koşulları

Bu görüşmeler hakkında eksik onların çağrı merkezlerinden birinde Nakit araştırmacı gazetecilik programı yaptığı tepkidir. robotlar tarafından meclis alınma olasılığı üzerinde Mouloud Achour gelen bir soruya yanıt verilirken Sadece o konuyu çağrıştırır. "Rakiplerimiz değil Fransa'da da onların çağrı merkezleri fason karar verdi ve var. Biz daha fazla iş vardır zor mahallelerde yerleşmeye seçmiş, bu bizim sosyal sorumluluktur "Xavier Niel diyor. Fas bulunan bunlardan birinin de dahil olmak üzere Fransa 2 programı tarafından 26 Eylül'de gündeme iki özel durumlarda, hakkında tek kelime ....

Hayırseverlik ve kişisel yolculuk

"Böyle bir servet ulaştığında (9.4 milyar Euro, NDR olarak tahmin), kamu malı olacak. Biz toplumu yardım etmek geldiği dünyayı yardımcı olmak, çeşitli hileler icat etmek deneyin, "Xavier Niel böyle okul veya İstasyonu 42 F olarak projeler hakkında söyledi aynı zamanda onun zayıflıklarını kabul: "Ben insanları nasıl yönetileceğini bilmiyorum. onlar iyi insanlar ne yapacağını, oraya iyi değilim. Ben İlyada yönetmenlik değilim neden, ama strateji müdürü ve çoğunluk hissedarı. "

(*) 01net.com NextRadioTV bir yan kuruluşu tarafından yayınlanan, kendisi SFR Medya% 49 sahibi.