Xbox, PlayStation 4 One X vs Pro: büyük “kör test”


Bu hafta yayımlanan, Microsoft Xbox One X PS4 Pro büyük rakibi. Onu doğrudan çatışma kurtulmak için imkansız. Yani bu iki kahramanları arasında karar vermeye tarafsız bir jüri ne daha iyi bir yolu itiraz etmek?

Bu video oyun konsolları dünyasında "classico" dir. Poster? Sony karşı Microsoft. Her ABD ve Japonca Pro PlayStation 4 için sırasıyla bugüne kadarki son şampiyon, Xbox One X tarafından temsil etti. 2016 sonundan beri, aynı unvanını biri karşısında 2017 yılında "Dünyanın en güçlü konsol".

Kökeni (KKO), Ubisoft eski Mısır üzerine muhteşem ve yüce son başlık: Seçilen sitesi başkası Assassin Creed olduğunu. Her iki platform için optimize edilmiş olan bu oyun onların hesaplama gücü rezervlerini istismar edebiliyor.

Buna ek olarak, Xbox yan ACO Microsoft standartlarına göre 4K için onaylanmıştır. dışında ... onun sınıflandırma Sony getirmez bir hassasiyet, normalde güç ve grafik cihazları yakından yaklaşmak Pro PS4 imkan vermelidir.

Sony PlayStation 4 Pro vs Microsoft Xbox One XLM / 01net.com- Sony PlayStation 4 Pro vs Microsoft Xbox One X

Üstelik Assassin Creed: Origins o grafik ayarlarına "hile" imkansız olduğu bir oyun. Aslında, bizim testlerde, hiçbir seçenek duruluyor performans grafikleri Xbox One X. testte kullandığımız War 4'ün Gears aksine sunulmuştu olduğunu

Yani manevra geliştiriciler tarafından yapılan bileşenler ve optimizasyonlar nelerdir. biz konsolları ve iki TV Samsung 65 inçlik QLED QE65Q8 devre dışı tek teknoloji HDR olduğunu. Biz iki parantez (RGB) varsayılan renk modları tuttu ve biz TV'ler menüsünden sonra aynı şekilde ayarlanmış olmasını sağladık. Bunlardan "Oyun modu" da kesildi.

Her iki konsolları "eşitlik" için olduğunu nihayet sağlamak için, HDMI çıkışı için menüler konsolları tüm düşünülebilir öğeleri yerleşti ekranda bir akış 4K (veya benzeri) yayını yapıyor.

Gözlerin Sekiz çiftleri birini daha iyidir!

Büyük taraftar, orta oyuncu, seçkinci, rahat oyun, acemi ve hatta bazı komple noobs ... 01net.com hazırlanmasında oyuncuların aralığı çok geniştir. Mükemmel! Bu tam olarak farklı oyuncu profilleri mümkün olduğu kadar temsili bir jüri oluşturulması gereken şey budur.

Sonunda sekiz kişi yukarı, oyuncuların bizim paneli. Bir oyun dizisinin akışkanlığını ve doğal hareketi değerlendirmekten sorumlu jüri her üyesi buna hazırlıklı hem TV ekranlarında aynı anda canlı performans sergiledi.
Ayrıca ACO oyunun iki dizinin toplam grafik kalitesini dikkat gerekmiştir. canlı ve diğer statik. İkinci oyunun yerine aynı anda alınan aynı sahnenin bir ekran görüntüsü, kamera aynı şekilde yönlendirilmiş oldu ...

katil's Creed Origins Xbox One X/ 01net.com AS- Örnek 4K oyunu Assassin Creed Köken ekran görüntüsü hem Xbox One X gerçekleştirilen PS4 Pro olduğunu

Tam tanımı yukarıdaki ekran görüntüsünü görmek için buraya tıklayın.

Biz de yakın onlar birinden diğerine ekranları ve anahtarı istediği gibi gelip onlara fırsat veren, görüntü daima detaylar, birkaç yakalar nitelikleri odaklanmak jüri istedi diğer.

Sonunda Xbox One X. bizim kobay bakışta bu "kör testi", biz elbette gizli konsolları yapmak için bağlı olduğu hangi ekran tahmin etmek istedi. Onlar bir kanepe iki metre televizyon yerleştirildi. Xbox One X TV'ye bağlandı sağ, sola Pro PS4. Gelecek için göz önünde bulundurun!

değerlendirmeler düzgün işleyişini denetlemek için, kulu puanlama müdahil değildir. Ancak, gerektiğinde teknik açıklama sağlayarak sonuçları, a posteriori üzerinde analiz, derleme ve yorumunu harnessed vardır. Açıklamalar Aşağıdaki değerlendirmede ( "tester gözü") her bölümü sonunda kurtarmak için.

Akışkanlık: Xbox avantajı One X

"Rüzgar nedeniyle palmiye hareketleri daha doğal sağ ve sol vardır." veya "Animasyon deve ve karakter daha akıcı haklısın" "sol, deve eğim ve sağ tırmanmaya daha zorluk vardır görünüyor." İşte akıcılık testi sırasında dile gereksiz sözlerden küçük bir seçimdir.

PS4 Pro o sadece 3,87 / 5 'alırken notların akışının sayılmasından sonra Xbox One X, 4.5 / 5 ortalama kazanır.

Bizim jüri Beş, Xbox One X (5/5) ile tam not verildi jüri biri tarafından verilen bir hasat PS4 Pro iken "değil oyuncular." Fakat bu konsolların hiçbiri 3/5 altında bir derece aldı. Hiçbir yavaşlamalar veya kare düştüğünü kanıtı sadece oyunun aşamalarında izleme deneyimi kararmaz geldi.

test gözü : Seçilen sahne bizim iki büyük zorluk konsolları getirebilir biri değil, çokgen ve dokular kuşak yeterli bileşenlerini aramaya yeterli ancak önemlidir.

Bu oyun deneyimi temsilcisidir çünkü her zaman hareket halinde (bir suikastçı, bu çok kısa), bir çöl ortamından yarı kentsel bölgesinin edilene bilgisayar yöneticisi tüy dökücü karakterleri (NPC), hayvanlar, ağır gölge, doğal veya yapay aydınlatma, vb

Xbox One X, PS4 aksine daha sert Pro yetişmek için. Bir yavaşlama baskı kamera değişikliklerin bakış ve ana karakterin hareketlerinin olarak nokta peyzaj faaliyetlerinin olanlar (rüzgar, kum sinekleri, ...) eklenir özellikle görünür. Ancak görüntü tanımı her zaman Pro, rezervine sahip olduğunu gösteren, 1080p daha yüksek kalır.

genel görüntü kalitesi: Xbox avantajı One X

"Sol ekranında [PS4 Pro], bulanık veya yumuşatma görüntünün tümünde oldukça aktiftir. Orada ayrıntıları vardır ama televizyonun sağına karşılaştırıldığında [Xbox One X], daha az göze çarpıyor. " "Develer, avuç içi ve karakterlerin giyim saç dokusu daha görünüyor "dikişli" ve sağ kaldırdı ve gitti. "Yine, yeni, Microsoft konsolu (PS4 Pro 3.8 / 5 karşı 4.3 / 5) oy aldı ancak maksimum puanları daha az hasat: üç PS4 Pro ikisine karşı.

doğal çözünürlükte yakalama görmek için buraya tıklayın

Bizim panelinden iki kişi hala çoğunlukla arka plan üzerinde (bazı yerlerde "biraz bulanık" "rahatlama hafifletmek amacıyla gummed pürüzsüz" veya bunu biraz yargılamak kesinlikle PS4 Pro render tercih ) ama "çok daha eğlenceli izlemek için." Onlara göre, Xbox One X grafik render gözlerini kapattı ve böylece onları rahatsız farklı yerlerde birçok ayrıntıları getirerek beri çok "saldırgan" oldu.

haklı olarak - - Tersine, bizim kobay (kıdemli oyuncu) üç bakılırsa PS4 Pro 3/5 arasında bir derecelendirme var "silinip düzleştirilmiş" yönü, özellikle ikinci elemanlar özellikle göze çarpan olduğunu ve üçüncü seviye ve arka planda daha.

test gözü : Bizim paneli oldukça kolay görünür bir değişiklik tespit etti. yanyana iki görüntü yerleştirerek, iki konsolları arasında güç farkları artan ekran detaylarla büyük ölçüde hayata, stres kabartmalar (malzeme, dekorasyon öğeleri, vs) . olasılıklar PS4'e daha Xbox büyük One X vardır. Ve geliştiriciler Ubisoft X mevcut gücünü istismar ve iyi ACO olarak hayata mümkün olmuştur.

Ancak, bizim jüri hiçbiri hem TV'de resimlerinin boyutu aynı olmadığını ... fark etti! Ve bu yüzden: İki konsolları 4K TV'lerde 4K görüntülemek için ayarlanır, ancak onlar borulardaki "doğru" 4K göndermek anlamına gelmez.

Xbox One X hemen tüm test sahnelerde kutsal Ultra High Definition alır ve çok çoğu durumda anında tanımını düşürmek görünmüyor. , Gözlemlerimize göre, gerçek ve daha az yapay 4K gösterilecek başarısız PS4 Pro. Bizim gözlemler (1440p, ya da biraz daha çok) oldukça uzak hatta olduğunu ve saniyede 30 kare sabit bir akış hızını muhafaza etmek görüntü boyutu ile oynuyor. Ancak zor derece uzmanlaşmış ölçüm araçlarının her iki konsol eksikliği üzerinde resmin tam tanımının ne demek.

Bir şey her durumda kesin: 4K yanılsaması elde etmek, PS4 Pro sıklıkla uzunluğu gibi, görüntünün ekranın o yüksekliğini germe fazla veya daha az belirgin yürütmektedir. grafikleri çok hızlı çalışıyor ve her şey mikrosaniye olur çünkü zaman andan (söndürme, sızma veya diğer sahneleri) sıcağında çıplak gözle neredeyse fark bu. Ama bir uçak veya yerine bir resim üzerinde, bu zaten biraz daha fark ettim.

Örneğin, bir manzara derinliği ve büyüklük etkisi PS4 daha az belirgindir. Her şey biraz paketlenmiş görünüyor. aynı şekilde yönlendirilmiş kamera ile aynı anda alınan tek bir görüntü üzerinde, başka bir TV alanının oluşturulması karşılaştırırken Buna ek olarak, bazen periferik resmin küçük parçalarını yoksundur.

Grafik kalitesi ayrıntıları: Xbox avantajı One X

Burada hiçbir hareketli görüntülerin. oyun. Urban, Nil, çölün yalnızca ekran görüntüleri, biz oyunda birkaç temiz ortamlar seçtik aynı kamera açısı veya% 98 ile, aynı yerde aynı şekilde kahraman konumlandırmış benzer ve sol İnceleyicilerimizin gördüklerini üzerinde yorum.

Bu Microsoft'tan en son konsolu için "hat trick" dir! Grafik genel render Eğer aynı ayrıntıları ile ilgili her şeyin doğru olduğunu normaldir ayıran budur. O 4,6 / 5 ortalama puanı kazandı ... ama 4/5 alır gibi PS4 Pro aynada kalır!

Xbox One X Assassin's Creed Origins/ 01net.com AS- Xbox One X o bağışık değildir PS4 Pro daha güçlü olduğu için bu değil "yanılmak" Büyük bir grafik üzerindeki böcek!PS4 Assassin Pro's Creed Origins/ 01net.com AS- aynı görüntü, PS4 Pro hiçbir hata çekilen ancak belirgin bir gösterim görüntüsü ve bu nedenle biraz paketlenmiş kabartmaların germe.

"Kalkan [Editörün notu: ön planda] hakkında ayrıntılar etkileyici ve zaten solda biraz kaba varken sağda iyi göze çarpar. "" Mesafe tepede ağaçlar, soldaki piksel durumuna düşer, sağa, renkli kare kümeler daha çoktur ve bir ağaç olduğunu kolayca tahmin edebilirsiniz. " "Out iyi iki durumda da devenin koltuğun dekorasyonu ancak sağdaki o daha belirgindir."

test gözü : Kendileri için Alıntılar ve Görmem gereken tüm özetler. tek resimlere bakmak için zaman alır Nitekim, Xbox One X vakaların büyük çoğunluğunda ayrıntıları bulmak için yönetir biliyoruz.

PS4 Pro onun faydalarından bazıları ancak mahcup bunu dikkate almaz. Böylece, test görüntülerinin birinde, daha iyi orta uzun atış bulunan bitki dokuları yönetmek başardı. Bu onun uzakta bu süre içinde başka yerlerden bu özel alanda yoğunlaşmıştır gibi Xbox One X ise, her yerde, daha kolay daha güçlü yaymak gibi görünüyor, bakar ... ama mutlaka her zaman akıllıca.

Sonuç: Xbox One X tüm PS4 Pro sağlamaya devam sürer

Bizim jüri tarafından verilen puanların ortalamasının nihai puan vermek zamanı. Xbox One X alan bir 4,46 / 5 ve PS4 Pro Bir 3.89 / 5.

o sağa veya sola ise soruyu "Xbox One X cevaplamak için jüri istedi bizim değerlendirmenin vurgulamak tutarlı bir sonuç? ". Sekiz günü, sadece iki (non-player) PS4 Pro, uzun bir tereddütten sonra sol birinin ekrana belirttiğimiz (hayır, başka gülme!).

Bu darkafalıların veya masum oyuncular için çok açık olmadığını söyledi PS4 ve Xbox One X Pro 4K veya 4K üzerinde bir oyun arasındaki fark yaratmak için yönetmek, onaylar. Hatta bir UHD TV'de. Gözlerinin altında iki görüntü başarıyla ayırt zorunda zorunludur ... ama gözünün üstünde en küçük ayrıntıları algılamak için eğitilmiş (açık).

Dört yıl ilk Xbox One, aynı anda çıkış küçüktür PS4 yayımlanmasından sonra, Microsoft, teknik tarafta masaları döner. O zaman oldu. Ve iki konsolları arasında bir fiyat ... 100 $ farkı yiğitliği.

Şimdi ABD Sony gölgede ulaşmak için kendi AAA özel teklifleri kataloğunu (oyun potansiyeli yüksek) güçlendirilmesi başarır gerekir. Japon iktidarda olan kurşun üzerine inşa olamazsa için, VR tarafından rakiplerinden (PSVR ile) ayırt ve münhasır başlıkların inanılmaz sayıda geliyor özellikle tarafından yapılabilir. Microsoft, o 2018 yılının ilk yarısına kadar söylenebilir? Emin değilim ...