Korsan Körfezi cryptomonnaie zayıflatmak için ziyaretçilerini almak


, Rakip para Bitcoin moneros zayıflatmak için bilgisayarın hesaplama kapasitesini kullanan bir JavaScript kodu entegre ederek kitlesini para kazanmak için yeni bir yöntem deniyoruz BitTorrent tracker.

İki gün Pirate Bay kullanıcıları vardır, popüler BitTorrent izci bu siteyi ziyaret ederken dramatik CPU yükü artış görmek için tatsız bir sürpriz vardı. gizem hızla kaldırıldı: Bu moneros şu anda web üzerinde en çok kullanılan biri (aynı 9 piyasa pozisyonudur 2014 yılında oluşturulan bir cryptomonnaie baltalamaya yönelik bir JavaScript kodu oldu Coinmarketcap.com).

TorrentFreak- Korsan Körfezi içine yerleştirilir Senaryo

Söz konusu komut kitlelerini paraya alternatif bir web sunmayı hedeflemektedir adlandırılmış Coinhive topluluk projesi geliyor. onlar uyardı değildi çünkü bir fikir tamamen Pirate Bay orijinal, ancak kullanıcılar, ilk gibi değildi. Bir çığlığı hemen forumlarında patlak verdi. Noscript gibi bazı salladı komut blokerleri kurtulmak için.

Cumartesi öğleden sonra, Korsan Körfezi yöneticileri nihayet açıklayıcı mesajı bölün. Gördüğünüz gibi" biz küçük JavaScript Monero test ediyoruz. Bu yalnızca bir denemedir. Biz gerçekten tüm bu pub kurtulmak istiyorum. Ama aynı zamanda siteyi korumak için yeterli paraya ihtiyacım var. Bize ne düşündüğünüzü söyleyin. pub'lara bakın veya bazı CPU döngülerini siteyi ziyaret her zaman vermek istiyor musunuz? "Korsan Körfezi üzerinde okunabilir.

Sonunda, kullanıcıların çekici bir fikir bulmak

direktörleri de senaryonun ilk sürümünde bir hata olduğunu belirtmektedirler. Teorik olarak, makinenin işlemci kapasitesi% 20-30 sınırlandırılmalıdır. Çünkü kodda bir "kabuk", o ne yazık ki bütün çömeldi. Ayrıca, o açık tek bir sekme içinde açacak. Şu anda, komut dosyası artık Pirate Bay sayfalarında yer almaktadır. TorrentFreak göre, test sadece 24 saat sürdü.

O BitTorrent tracker aktif hale getirilecektir? Geçtiğimiz sürpriz bir kez - - Bu tedbirin lehine biraz özel kullanıcılar, çünkü bu mümkündür. "Bu porno görmeden bu siteyi desteklemek uygulanabilir bir yol ise, kabul ediyorum," yöneticiler mesajlardan sonra kullanıcı "Contrail" cevap verir. Başka bir yorumcu belki pub görmeye ve moneros zayıflatmak arasındaki kullanıcılara seçenek bırakmıyorsun gerektiğini düşünüyorum. Eğer TorrentFreak veya diğer sitelerden giderseniz", insanlar bu konuda oldukça olumludur. Sonuçta, iyi ya da bu şekilde ödeme indirmeye olanlar, "başka bir kullanıcı söyledi.

Büyük bir mali potansiyeli

Bu teknik gerçekten çok para oluşturabilir? Bu mümkün. Korsan Körfezi, dünyanın 87 en çok ziyaret edilen web sitesi (kaynak: Alexa) 'dir ve milyonlarca kullanıcıya sahip. Projenin Coinhive yaratıcıları nispeten bilinen görüntü forumunda pr0gramm.com komut dosyası test var, fakat sadece Alexa üzerinde 4093 pozisyonunu sınıflandırılmış. Oysa onlar, iki hafta içinde yaklaşık 6.000 $ eşdeğer moneros 60 zayıflatmak başardı. Bu Korsan Körfezi çok daha iyi yapacak düşündürmektedir.

Açıkçası, monero fiyatı çöker olduğunu olmamalıdır. script etkinliği Coinhive.com dediği gibi bu "ana akım PC'lerde iyi dönüş" için yapıldığını yatan algoritma cryptomonnaie ile sıkı sıkıya ilişkilidir. En cryptomonnaies gibi işlemler monero doğrulanması kriptografik hesaplama (CryptoNote) aracılığıyla yapılır. Ama PC CPU kapsamı, ama kötü bir grafik yongası (GPU) veya özel bir devre (ASIC) mimarisine adapte ne bellek çok şey çalıştırmak için gereklidir. monero yaratıcıları bu hesaplama "eşitlikçi" olduğuna inanıyoruz nedeni budur. Tersine, Bitcoin ve Ethereum fazla bellek gerektirmez SHA-256 algoritması kullanır. Bu paralar acele GPU'ları ve ASIC'lerini yarattı nedeni budur. Kısacası, tek Bitcoin veya JavaScript ile Ethereum zayıflatmak olamaz.