Liberty Land, en büyük Fransız korsan sitelerinden birini Kapanış


Salı, 24 Mayıs, Rennes jandarma film endüstrisi göre "Fransa'nın en büyük yasadışı içerik dizinleri biri" site Liberty-Land.net, kapattı. Diğer işlemler orta Warez hedefleyecektir.

Araştırma jandarma Rennes bölüm sadece Liberty-Land.net kapatılmasını elde Fransız orta Warez güzel bir vurgun tamamladı. operasyon, Le Havre, Marsilya ve Paris bölgesinde tutuklanmasına bu dizini yönettiğinden şüphelenilen (sitenin yaratıcısı dahil) en az üç birey, sabah, Salı, 24 Mayıs yürütülen ve önderlik etti bağlantıları.

Liberty-Land.net, onlarca her türlü müzik, çok yeni filmler, TV şovları, kitaplar, yazılım yasadışı içerik binlerce yaşadı. bilgi sitesi zataz.com tarafından dün ortaya çıktı. Bu bize ve polise ALPA (görsel-işitsel korsanlığa karşı Derneği), SACEM ile şikayetin kökeni tarafından doğrulandı."Bu büyük bir operasyondur, mutluluk Frédéric Delacroix, ALPA genel delege. Liberty-Land.net vb 000 51 üzerinde filmde 81 000 ve 25 000 serisi belgesel, müzik, ile, Fransa'nın en büyük Doğrudan İndirme sitelerinden biri oldu "Içindekiler sadece siteleri indirmek için linkler başvurulan sunucular Liberty karada, barındırılan değildi. Alpa alınan bilgiye göre, bu hizmet Daha önce 2009 yılında kurulduğu günden beri, 800.000 düzenli kullanıcıları iddia DirectStreet.net gibi diğer adlar altında çalıştırılan dizin açtı Adjutant Romain Beausse diyor Rennes jandarmanın içinde araştırılması.

Hiçbir ele geçirilen sunucular

"Bu Bir noktada Mayıs 2010'dan bu yana Fransa'daki 200 en çok ziyaret edilen siteler dahil izlemek bir sitedir, polis diyor. Onun yöneticilerini arkaya teknik araçlarla bir sürü aldı. "Bu popülerlik sitesi çabuk gelir banner reklamlar aracılığıyla mali bağımsızlık elde etti muhtemelen nedeni budur.

"Bu seviyede, biz amatörlük artık, ama işinde," Frédéric Delacroix diyor. Alpa offshore hesaplara yerleştirilen 200 000 Euro toplamını çağrıştırır. Romain Beausse ancak prosedürler bu hesapları yakalamak için çalışmalar devam etmektedir olmasını sağlar, bu miktarı teyit etmez. polis ayrıca fiziksel olarak Kanada'da bulunan bu Liberty-Land.net sunucuları açıklıyor ele geçirilmiştir. sinsice bu siteyi uğrak Kullanıcılar endişeli olmamalıdır. Ancak, yönetim olasılıkla büyüktür: 5 yıl hapis ve 500.000 Euro para cezasına kadar.

Bu darbe daha da ilan edebilirim. Alpa karşı yakında diğer işlemlerin yerine getirilmesi "yasadışı içerik sunan ve özellikle ile çok parayı kim siteler." Açıkçası, korsanlığa karşı sadece Hadopi mücadele değil.