Bölge birkaç ay içinde geri eyer oldu İndir nasıl


Fransa'da 29 en çok izlenen sitesi insanların küçük bir grup Aralık 2016 ile Haziran 2017 arasındaki sıfırdan inşa etti zone-telechargement.com bir kopyasıdır.

yasadışı indirme karşı mücadele bir ebedidir. Bitiş numarası 2016, jandarma, zone-telechargement.com (ZTcom) sökülmesi duyurmaktan önde gelen bir Fransız doğrudan indirme siteleri sahte görsel-işitsel eserler çok gururluydu. Bu Alexa istatistiklerine göre Fransa'da 11 en çok izlenen site oldu. banka hesapları, lüks otomobiller, ikinci evleri, vb: İki ana yöneticiler varlıklarını kilit altında koymak ve ele geçirildi

Ama korsanlığa karşı bu başarı sadece kısa ömürlü oldu. Pek başka bir site Web üzerinde belirdi o zone-telechargement.com çevrimdışı vardı: zone-telechargement.ws (ZTws). HADOPI tarafından bir analize göre, ölen irade sitenin bu çoğaltma birkaç ay manzara kendini kurmak. Şu anda Fransa'da 29 en çok izlenen sitesidir.

Yüksek Kurumu tarafından toplanan bilgiler bu yeni yasadışı indirme sitesi neşeli bir film severler topluluğunun kolektif koku yayılımı uzaktır ama son derece önceden planlanmış çalışır olduğunu görmek için kullanılır ve küçük bir grup organize ceplerini doldurmak istiyor insanlar.
Böylece, alan adı iki yıldan fazla ZTcom bitmeden, 2014 yılında satın alındı. Sadece özellikle ZTcom benzer bir düzen test etmek, çok nadiren kullanılmıştır.

Bu sonuncunun kapanması üzerine, ZTws hemen onun modelinin görsel yönünü alarak çevrimiçi olarak gönderilmiştir. Ama başlangıçta, site neredeyse boş. kullanıcıların bir avuç kısa sürede katalogda doldurmaya başlayacaktır. Aralık 2016 ve Şubat 2017 tarihleri ​​arasında, 1230 Yeni başlıklar her hafta eklenir. Mart 2017 tarihi itibariyle hızı aşağı için 420 başlıklar haftalık eklendi "çalışmak".

Haziran 2017 yılında katalog anayasası yaklaşık 17.000 film, dizi 500 video oyun sayacının 57.000 bölüm ile tamamlandı. Sonunda, hisselerin% 90 14 en aktif katkıda hesapları hazır oldukları ortaya çıkmaktadır.
Bu nedenle uzak bir topluluk etkinliğinden ve profesyonellik forma yakındır. "Bazı katkıda bulunan etkinliği katılan miktarlar açısından tam zamanlı bir iş düşündüren hesapları," Hadopi söyledi.

ZTws ZTcom tanınmış üzerinde büyük harfle takım bir yer almak gelirse, onun modelin sadece bir kısmını içeriyor. Bu Fransızca sunulan hisselerin üçte ikisi ile sitenin çok altıgen konumlandırma korur. Ancak, video oyunları için herhangi bir müzik ayılar sadece kıt dikkat başvuru yapmıyor.

Benzer bir iş modeli

Yükleme Bölgesinde yeni sahiplerinin de iş modeli ayarlamalar yaptı. seleflerinin gibi onlar da reklam ve eğilimleri kendi gelir elde etmektedirler.
Ancak, online reklam aracılar sadece dolaylı mevcuttur. Ana sitede, klasik reklam oldukça şüpheli indirme hizmeti ve VoD hizmetleri başına ödeme, promosyon afiş ve video oyunları tanıtan pop-up değiştirildi.

Konvansiyonel pub "bağlantısını obfuscator," indirmek için dosyaları neden URL'ler kısaltan değirmen barındıran sitede protect-zt.com intikam görünür. Nitekim ZTws sadece kısaltılmış linkler görüntüler. kullanıcı birini seçer Sadece zaman, protect-zt.com düşer ve gerçek bağlantı gösterilmiştir. Bu teknik yararlanıcıların KQUEUE eylemleri önler ve ek barlar braket konulması.

Kısacası, tüm unsurları tekrar müşteri çekmek ve yararlanıcıların sırtlarında küçük bir servet yapmak için vardır. Onlar ZTcom yılda 1,5 milyon avro oluşturulan hissetti. ZTws daha iyisini olur?