Test: Sony Xperia Z5, pek fiyatı haklı güzel bir akıllı telefon


Sony Xperia Z5 söz

Sonra Xperia Z3 Daha hayal kırıklığı yer Xperia Z5, bir Snapdragon işlemci arkasında kötü bir ünü sürükler 810 ile yeni bir üst seviye biraz değiştirilmiş tasarımı akıllı telefon, ve her şeyden önce. Bu Z5 de kaderi teşvik edecek?

Sony Xperia Z5 gerçeklik

Yan tasarımı, Xperia Z5 önceki sürümlerine çok benziyor. Her zaman çok köşeli, bu parlama için yeterli ve parmak izi kaydetme, bir mat kaplama ile, bu zamandır. Yüksek kaliteli malzemeler çok iyi monte ile O, aynı zamanda dokunma çok hoş. Bununla birlikte, 7.5mm açıklarken yakın olan 8 mm kalınlığında olduğunu ve özellikle çünkü onun iki stereo hoparlör, biraz uzun.

O (156 gram) ve 5.2 inç onun biçimini iki elinizi kullanmak için onu sınırlı olarak özellikle hafif değildir. Yazılım tarafında, hiçbir Sony'de bindirme ve aniden, biz de olduğu Android, klasik kullanılabilirlik bulmak bizim iyi bindirmeleri pazarında (ZenUI Asus, Huawei EMUI, vs.) karşı sınırlı.

adına daha vardır Snapdragon 810

zamandan beri, Qualcomm ve üreticiler İşte Snapdragon işlemci 810 evcilleştirmek sert önlemler almış, oldukça açıktır: iki Cortex-A57 çekirdekleri saniye içinde herhangi bir yükte devre dışı bırakılır. Sonra birkaç dakika sonra üçüncü bir kalp. 3D oyunlar, grafik devre ısıtır içinde ve tüm Cortex-A57 çekirdekleri devreden neden olur! Bu yüzden büyük bir grafik çipi olan Snapdragon 410 eşdeğer ile bitirmek. Full HD ekranda grafik yongası Adreno 430 iyi kaynaklar tutar: yirmi dakika sonra 53'e 60 fps gider. boşta iken, 810 hala iyi bir genel gücü sunar. Yani, uygulamada, akıllı telefon her koşulda çok duyarlı, ancak genellikle uzun, çabuk ısınır ...

Otonomi de demek

Yan özerklik, mucize ya. Yani eğer yetersiz, yolu şudur: video oynatma biraz üzerinde 9 saat ve sadece 6 saat bizim çok yönlü yeni testte 24 dakika. Hiçbir şey heyecan verici, eğer bu rekor özerklik ses: etkileyici 27 saat büyük bir özerkliğe ... kanıtlayan 26 dakika neredeyse kullanılmaz akıllı telefon edildiğinde. Uygulamada, sadece birkaç ağır kullanım Xperia Z5 onun pilde gün aşmak izin verir.

İyi ekran, soluksuz biraz

Xperia Z5 ekran önceki modellere göre daha iyidir. 564 cd / m² maksimum parlaklık ile, 1: kontrast oranı 1376 bu kez yükselir. Güneşte konfor için yeterli. Doğru, renkler gerçekten doğru değil, ama onlar çok iltifat vardır ve TRILUMINOS teknoloji (Kuantum Nokta) kırmızı ve yeşil sayesinde çok ileri gidiyorlar. Sadece şikayet: piksel kalıcılık hareketli nesnelerin arkasında uzun bulanık yollar neden sadece çok düşük. Aslında bu biraz utanç verici.

O kadar harika bir resim, harika video

Resimde, (örneğin, kapalı) kısa sürede yüksek parlaklık bir durumda artık olduğu gibi, gerçekten temiz, güçlü bir dokunuşla oldukça hayal kırıklığına oldukça görünür değil uçak. optik sabitleme eksikliği özellikle düşük ışıkta, uzak Galaxy S6 ve LG G4 gibi endüstrinin ağır toplarının ardındaki cihazı sağlar. Kuşkusuz, birim etkileyici bir oranda gelişiyor, ama pratikte sonuç çok iltifat değil. muhafazakarlar tarafından video, dijital sabitleme detayları ince ve hassas, mükemmel kodlama vardır ve "jöle etkisi" (ünlü bükülmüş dikey çizgiler) olmadan çekim izleme tamamlandı.

yüksek parlaklık

düşük parlaklık

ortalama resim parlaklığı düzenleme örneği

Oldukça iyi ses

Xperia Z5 ses çıkışı kendisi hakkında hiçbir şikayet, güçlü ve net. Ünitenin iki hoparlör olan kalite rekabetine üstündür stereo ses sağlar, ancak güç hala biraz sınırlıdır: Sert biraz gürültülü bir ortamda bir ses duymak için.