Marzec Trek NASA Mars z odkrywania swojej przeglądarce

NASA udostępnia dane topograficzne zgromadzone przez jego różnych misji na Czerwoną Planetę za pośrednictwem interaktywnej strony internetowej, Mars Trek.

Chociaż możliwość robota kontynuuje eksplorację marsjańskich kraterów, NASA pracuje do opracowania i dane topograficzne ekspozycja ma już na czerwonej planecie. Jego prace przybrać postać interaktywnej strony internetowej, Mars Trek, wizualizację i badać powierzchnię Marsa w taki sposób, że oferują usługi mapowania online: 2D lub na świecie, możemy przesunąć mapa do poruszania się i gramy w kółko, aby powiększyć ciekawych miejsc.

Zestaw wyposażony jest w serii oznaczeń w postaci odniesienia zidentyfikować główne kratery i ciekawostki jak słynny lądowiska różnych misji zaaranżowana przez NASA.

Marzec Trek NASA
Narzędzie, jednak zamierza wyjść poza zwykłe wymiarze turystycznym z dodatkowymi warstwami informacyjnymi, począwszy od odczytów wysokości, co powinno ostatecznie doprowadzić do podniesionej widokiem na powierzchni czerwonej planety. Moduł mapowania oblicza odległość i wysokość między dwoma punktami swojego wyboru, natomiast modele do druku 3D są dostępne w postaci plików. STL dla głównych kraterów. Fani mogą także obliczyć dla danego miejsca względnego położenia Ziemi i Słońca, lub dodać warstwy reprezentujące emisji termicznych.

Dla NASA Mars Trek jest przeznaczony dla studentów i amatorów astronomii, którzy mają już podstawową wiedzę o Marsie i chcieliby pogłębić temat. Obiecuje, że nowe dane techniczne zostaną włączone regularnie.

  • Odwiedź marca Trek

Marzec Trek NASA
Aby kontynuować podróż, możemy obejrzeć ten film wydany na początku lipca, który śledzi 42,2 km przebytej przez robota Szansa na powierzchni Marsa. Odpowiednikiem maratonu przebiegać przez światło słoneczne ... w ciągu zaledwie dziewięciu lat!

Edytowany na 07/10/2015 o 09:00