Życie jest dziwne, The Walking Dead … gdy gra wideo jest inspirowana przez serialu

Po długim ogled stronę filmu, gier wideo przyciąga więcej mechanizmów serial telewizyjny. Format epizodyczny, narracja z udziałem gracza, suspens kalibrowany ... nowy sposób, aby narkomana, który sprawdził się już.

w Życie jest dziwne, Nowa gra z francuskim studiu DONTNOD, gracz przejmuje kontrolę nad nastolatka, który odkrywa moc cofnąć się w czasie. Działka jest stopniowo napotka gromadzą się, a różne ścieżki narracyjne ma kształt. Dwie godziny po rozpoczęciu gry, przygoda dobiega końca: kolejny epizod, sześć tygodni później.

Podobnie jak wiele innych gier dzisiaj Życie jest dziwne ma epizodyczną cięcie: pięć odcinków są zaplanowane do zawarcia historię, a termin wyjścia z tych odcinków działki jest ustawiony na pół miesiąca, odcinek 2 planowane jest na połowę marca. Cena: dwadzieścia euro na cały sezon lub 5 euro za odcinek, w przypadku, gdy gracz będzie miał wątpliwości co do jego gotowość do przejść.

Proces stosowany przez DONTNOD dla swojej nowej gry nie jest nowa. Jest on używany przez wiele lat przez niektórych studiach, z których najbardziej znany jest chyba amerykańskie Telltale Games. Ten jeden, po uzyskaniu licencji jako chwyt Powrót do przyszłości lub Sam i Max, Był to ogromny sukces poprzez dostosowanie komiksy The Walking Dead epizodycznych gier. Jackpot: w 2013 roku, tytuł znajduje zalanych cen i silne jej sukcesu, drugi sezon jest inicjowany. Ponieważ Telltale nigdy nie oddzielone od tego formatu, a obecnie pracuje nad Soczyste pozwoleń, w tym Gra o Tron.


Seria której jesteś bohaterem


Jeżeli adaptacja gra The Walking Dead był bardzo udany, to prawdopodobnie nie tylko ze względu na talent Telltale: Czas wziął również do studia. Choć estetyka gry jest zbliżony do komiksów i stres, że pewne znaki bliskość między gry i komiksu, ogromna popularność żywo serii produkowanej przez amerykańską łańcucha AMC pewno miał ważną rolę w losy gier. Jednak obie prace ostatecznie mają niewiele wspólnego, z wyjątkiem ich temat i tytuł. Ale zaproszenie do życia interaktywną przygodę i dokonywać wyborów, zamiast bohaterów - równolegle z programu telewizyjnego, w którym widz czasami ulega zachowanie bohaterów - coś szalenie atrakcyjne.

The Walking Dead Telltale Games
The Walking Dead Telltale: sama atmosfera, że ​​seria ale różne postacie.
Na to kolejny mocny punkt gry typu: mnogość dostępnych opcji dla gracza podczas gry, co pozwala mu na odcinkach, aby zbudować swoją własną historię. Niektóre wybory mogą być nieszkodliwe, podczas gdy inne mogą mieć poważne reperkusje na działce.

Ponownie, proces ten nie jest nowy, i inne studia otworzyły drogę dla Telltale i DONTNOD. Francuski Quantic Dream, któremu zawdzięczamy ulewa lub Beyond: Two Souls, Jest to specjalność tam około dziesięciu lat. F, Jego pierwsza gra z gatunku pierwotnie wydany w 2005 roku był jednym z pierwszych, aby stworzyć historię i cel oferowanie różnych branż w zależności od wyboru gracza. Dobrym sposobem, aby przedłużyć żywotność tytułu.

Następnie, inni próbowali je w różnych gatunkach. W tym BioWare, z franchising dragon Age i Mass Effect, które mnożą czasem trudnych wyborów. Odtwarzacz został zaproszony do tworzenia własnych przygód, z większym lub mniejszym powodzeniem: koniec Masa efekt 3, na przykład, doprowadziły do ​​prawdziwego kontrowersji, ponieważ oskarżony przez niektórych graczy pominąć wiele ważnych decyzji podjętych podczas trylogii.

Grał szybko, szybko odtwarzane


Jest to chyba sęk gdy oferowane graczowi inwestujemy do kilkudziesięciu godzin: wynik końcowy może być rozczarowujące. W takiej sytuacji, perspektywa zaczyna od nowa, aby spróbować alternatywnej ścieżki może być trudne. Przychodzimy do jednego z zalet papierów zaproponowanych w odcinkach: często są one stosunkowo krótki.

Życie jest dziwne
Pierwszy odcinek Life Is Strange Pętla 2 godzin, ale mogą być odtwarzane na różne sposoby.
Średnio epizodzie The Walking Dead Pętla składa się z dwóch godzin w pierwszej części. Jest tak również w przypadku pierwszego odcinka Życie jest dziwne. Ich zmniejszone życie puszcza po jednym odcinku w jednej sesji gry - wygodny dla graczy, którzy mają mało czasu, aby dać to rozrywka - i zachęca powtórka grę zbadać różne ścieżki. Łącząc dwie lub trzy kopie zapasowe, można utworzyć wiele części zupełnie inaczej, a mnożąc gałęzie narracyjne ponad epizodów.

Ten wymiar „grał szybko, szybko odtworzone” nie pozostawia jeden na piętrze: gracze, którzy chcą odkrywać historię, nie zmieniając ich wybór dostanie żywotność dziesięć godzin, spełniające obecne standardy gier liniowych. Odwrotnie, najsilniejsze, które chcesz przegapić niczego łatwo spędzić 30 godzin na tej samej drodze, aby odblokować każdą scenę, każdy dialog.

Korzyści artystyczne ...


Jeśli gracz może uzyskać wiele korzyści z doświadczenia, jest to również w przypadku twórców i producentów tego typu gier. Luc Baghadoust, producent Życie jest dziwne w DONTNOD przedstawił ciekawe porównanie: " kompletny zestaw może być związane z życiem dziesięciu godzin w hollywoodzkiej superprodukcji. Nagle gra jak Life Is Strange rzeczywiście przypomina serial „Mamy mówi. I że ma ogromne korzyści " W filmie, trzeba opracować historię i bohaterów w ciągu dwóch godzin, natomiast w serii, rozwój odbywa się na znacznie dłuższy okres. Widz jest bardziej zaniepokojony, może dotyczyć. Seria trochę czasu, aby zbudować swoje historie i ich znaków. "

Ellen Page w Beyond Two Souls
Beyond Two Souls Quantic Dream znajduje się postać grana przez słynnej aktorki Ellen Page.
Francuskie studio nie ukrywa swoich wpływów i źródeł inspiracji: Łukasz przytacza szereg Baghadoust jak Twin Peaks, Top of the Lake, Broadchurch, Zabójstwo... programy policyjne, zwłaszcza z krajów anglosaskich, gdzie cykl jest długi czas instytucja. " Epizod Life Is Strange trwa około 2 godzin i zastępców między różnymi rytmami, napiętych momentach innych cichych ... Ten rodzaj cięcia możliwe w epizodach gry, jest znacznie bardziej skomplikowana gra w toku gdzie pisanie jest zupełnie inna. "

... i ekonomiczny


Zainteresowanie narracji towarzyszy atrakcyjnych korzyści ekonomicznych, o ile są one łącząc inteligentną strategię marketingową. Luc Baghadoust przyznaje, że sukces studiach jak Telltale daje sekwencję pomysłów do wielu konkurentów. " Wiele macają teraz trzeba znaleźć odpowiedni przepis. "

W odróżnieniu od Telltale, którego sukces jest po części z powodu silnych i znanych franchising, DONTNOD zaczął od podstaw, tworząc swój własny wszechświat. Francuskie studio przyciąga Square Enix, która produkuje i publikuje gry nic nie jest pozostawione przypadkowi. " Harmonogram i budżet zostało zdefiniowane od początku przez Square Enix. „W przeciwieństwie do większości serii, w których produkcja może zostać anulowane, jeśli program nie robi wystarczająco dużo odbiorców, gra, zostanie opracowany do końca sezonu””. " Sequel nie jest uzależniona od powodzenia pierwszego odcinka „Luke zapewnia Baghadoust. " Co więcej, nie jest to łatwe, aby zmienić ten stan rzeczy po drodze. Chociaż sprzedaży miały być ogromne, oryginalne plany zmieni niewiele. "

Życie jest dziwne
Jednym z innych zalet epizodycznej wydaniu, jest to rozszerzona życie z gry na rynku. " To promował pierwszy epizod, kiedy to zadebiutował. Kiedy przyjdzie kolej na drugim odcinku, możemy całkowicie remarkettera grę „Mówi producent. Ze schodkowym uwolnienie około siedem i pół miesiąca w wysokości jednego odcinka co les sześciu tygodni Życie jest dziwne nadal będzie nowość w okresie letnim, kiedy większość „unikalne” tytuły wydany na początku tego roku już prawie zapomniane. Strategia daleko od trywialne, w momencie, gdy gry są przepychanki w sklepie i na platformach takich jak Steam.

Bądźmy poważni na serio


Korzyści z takiego formatu sprzeciwiać pewne ograniczenia. Głównym z nich są nadal blisko serialu: kusić odtwarzacza wrócić na następnym odcinku.

W porównaniu do serialu, oczekiwanie jest mocno podkreślić. Seria działają na podobnej strukturze, ale szybkość dyfuzji jest epizodem w tygodniu, z przerwą od kilku tygodni lub miesięcy, do połowy sezonu. Generalnie odcinek przed przerwą kończy się Cliffhanger major, to znaczy, silne napięcie narracji, która skusi społeczeństwu dalej czekają z pewnym zniecierpliwieniem.

Gra działa w różny sposób, z szybkością publikacji wydłużył kilku tygodni za każdym razem. Dlatego musimy trzymać się gracza, który chciał zainwestować w następnym odcinku, choć minęło półtora miesiąca grał poprzedni.


Jeśli Telltale Games nie waha się wprowadzić w niektórych odcinkach The Walking Dead na scenach Shock - również sprawia, że ​​seria AMC - DONTNOD nie wyświetlany szaloną chęć etapie CHWILA NAPIĘCIA gwałtowne. Koniec pierwszego odcinka Życie jest dziwne skupia się bardziej na tajemnicy, w celu wspierania spekulacji: jest więcej w tym dochodzeniu do działania. Studio zaprasza graczy do omówienia swoich wyborów i grę na portalach społecznościowych.

Luc Baghadoust, zagrać w odcinkach jest bardzo blisko rytuał oglądania serii, zarówno w osobistym doświadczeniu, niż ten, który obejmuje społeczność fanów. " Kocham wiedząc, że w przyszłym tygodniu będę miał później to oczekiwanie wraz z tysiącami widzów, jest to wyjątkowa chwila. Fakt życia historię i odkryć w tym samym czasie każdy jest naprawdę coś bardzo silna. „Chociaż producent rozumie nie jest szczególnie biegły binge-watching, który jest zobaczyć szereg procesów cały sezon.

Ale powiesić odtwarzacz jest również, że ma zaufanie. Do tego, francuski studio planuje zbudować na stały harmonogram: epizod co les sześciu tygodni. Tempie, aby uniknąć utraty zainteresowania gracza: z The Wolf Among Us, gra na podstawie komiksu bajki, Telltale wspiął się na okres pięciu miesięcy pomiędzy epizodami. " Staje się to frustrujące dla gracza. "

The Wolf Among Us Telltale Games
Problematyka rozwoju wilka wśród nas doprowadziło do opóźnień w publikacji odcinków.

po binge-watching, binge gry ?


I za gra epizodyczna zawodnik w jednym zamachem, możemy mówić o binge gry ? " Oczywiście doświadczenie nie jest takie samo, jeśli ktoś łączy pięć epizodów gry „Mówi Luc Baghadoust. " Jest to aspekt narracja sprawia, że ​​cały sens tych gier. "

Ale trzeba dostosować się do publiczności: Telltale Games wydała sezony The Walking Dead box konsola, częściowo dotrzeć do nowych odbiorców, którzy nie kupuje się zdematerializowane. Jest to raczej podobne podejście do uwolnienia szeregu pełnym sezonie na DVD, chociaż bierność widza jest przeciwny do dalszego inwestowania w odtwarzaczu.

Seriality w grze wideo jest wyzwaniem dla niektórych zainteresowanych stron, którzy opierają się coraz częściej na oryginalnej narracji przyciąga graczy i zdobyć nową publiczność. Pytań dotyczących również odtwarzacz, a jego podejście do zabezpieczeń wbudowanych na podstawie epizodycznej. Jako bezpośrednią dostępność kompletnych zestawów na platformach takich jak Netflix zmienił podejście do tego typu pracy jest do wszystkich, aby znaleźć sposób, który pasuje mu najlepsze tytuły grać jak The Walking Dead lub Życie jest dziwne. Podejście, które, jeśli jest to konieczne, niemal częścią gry.Edytowany na 02/18/2015 o 15h13