Google stawia się “tapping”? Dobra od zła

Tak, Google rejestruje swój głos. Ale to nie jest tak, że brytyjska gazeta musiałby nam wierzyć.

Google News zawiera listę 150 artykułów to rano o Google, że my Czy „podsłuch”. Wszystkie te miejsca okazuje brytyjski sensacyjne niezależny, który odkrywa, że ​​Google rejestruje głos jego użytkowników.

„Google może mieć zapis wszystkiego, co mówiłem o nim od lat” rozpoczyna artykuł. „Firma cicho nagrane wiele rozmów, że ludzie wokół swoich produktów. "

wyszukiwanie głosowe w Google Chrome

The Wire? To jest fałszywa


niezależny jest nadmiernie paniki: Google rejestruje swój głos podczas wywołania. To znaczy, w przypadku korzystania z asystenta głosowego Google Now, która jest Android smartphone, że Siri jest iPhone lub podczas dyktowania tekstu z klawiatury Android lub dowolnej usługi google.

Wydawca zachowuje nagrania takie jak „Ok Google, obudź mnie o 7 rano” lub „Cześć kochanie, jestem na mojej drodze, Kupuję chleb.” Ale w żaden sposób intymny rozmowach trzymać blisko do telefonu. Przynajmniej nie ma dowodu. Lub sprawdź wtedy trwały transfer nagrań dźwiękowych na pewno zostały dostrzeżone przez badaczy bezpieczeństwa.

Użytkownik ma do wyboru


W każdym przypadku należy uprzednio otwarty do Google dostęp do mikrofonu, a jeśli chodzi o swoją prywatność, trzeba zapoznać się z instrukcją i wiemy, że firma zachowuje te rekordy. W jakim celu? Poprawa efektywności rozpoznawania mowy.

W rzeczywistości Google przechowuje historię swoich działań na wszystkich swoich usług. Tak więc w tym zapisy iść. Ale to nie jest nowa. A przede wszystkim, można z niej zrezygnować, bardziej lub mniej. W jaki sposób? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który poświęcamy na to, po emisji filmu dokumentalnego „Ukryte oblicze Google” w październiku ubiegłego roku o Francji 2. Wyjaśnia, w jaki sposób poszczególne nadal korzystać z usług Google jednocześnie czyni go bardziej szanowali jego prywatność.

Czytaj: Tame Google: jak ustawić ustawienia prywatności

tame GoogleEdytowany na 06/06/2016 o 12:22