BlackBerry zakupione ScrOOn, francuski specjalista od sieci społecznej

Kilka miesięcy przed uwzględnieniem działalności odsprzedaży, BlackBerry producent kupił ScrOOn, specjalizujący się w zarządzaniu kontami Wspólnoty.

gb sq BBM LogoAby poprawić swój wizerunek, BlackBerry mogłyby wykorzystać społeczność internetową, jak również jego komunikator. Rzeczywiście, producent byłby odkupiła ScrOOn, agencji specjalizującej się w zarządzaniu działań Wspólnoty na Facebook lub Twitter. Z siedzibą w Paryżu, firma pracowała z LVMH, Orange, Credit Agricole czy Warner Bros. Ilość akwizycji nie została ujawniona.

Zapytany przez magazyn Bloomberg, założyciel ScrOOn Alexandre Mars mówi, że nabycie zostało dokonane w maju w ramach wewnętrznej strategii, aby rozwinąć działalność BlackBerry Messenger. Aplikacja obecnie liczy 80 milionów użytkowników.

Ostatnio dostępny na iOS i Androida, BlackBerry Messenger jest umieszczony po prostu jako narzędzie do obsługi wiadomości, ale również jako sieci społecznej. Rzeczywiście, aplikacja osadza Channels BBM, grupy dyskusyjne tworzone przez użytkowników lub wydawców na dany temat. Należą do nich wiadomości lub promocje, które użytkownicy mobilni mogą dzielić lub komentarz. Kanały te są szczególnie uprzywilejowane przez producentów.

Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku, gdy kierownictwo rozważa dokonanie odsprzedaży grupy BlackBerry, plotki, spekulacje w sprawie utworzenia spółki zależnej o nazwie BBM Inc. rozwijać tę działalność.

ScrOOnEdytowany na 22/11/2013 o 8:21