Zoom 7-Zip: to jest najlepszy?


7zlogoKompresować, dekompresji, archiwizacja oprogramowania nie zna kryzysu. Wśród nich, 7-Zip w dalszym ciągu rozwijać. Open source i wolne, to również najlepszy?

Liczby repozytorium nie kłamie. Jeśli WinZip to maleje, WinRAR pozostaje Najczęściej ściągane, następnie ten mały wolnego oprogramowania, która jest 7-Zip.


Po co?


Open source, wolny i gwarantuje wolne od adware, 7-zip jest potrzebne na kilku maszynach. Sukces wynika częściowo z word-of-mouth, ale w jakim celu?

Do jego cech kompresji? Dekompresja? Choć Microsoft zawiera narzędzia do archiwizacji zip jego OS przez długi czas, użytkownicy nie potrzebują więcej? Oczywiście, nie jest to format RAR, rozpakowany system narzędziowy, który obfituje w Internecie. Nie ma integracji zzbadać często bardziej wygodne z oprogramowaniem firm trzecich; Dekompresyjne wielu plików w bieżącym folderze lub nazwane po imieniu archiwum, etc. Drobne elementy, które nie rozkładają cegły pod względem rozwoju, ale to wszystko zmienić pod względem ergonomii.

Niektóre pojęcia o kompresji


Kompresji danych, nie jest ani bardziej, ani mniej niż przekształcić sekwencję bitów w inny, krótszy. Oczywiście, to będzie w stanie zrobić odwrotnie zrekonstruować informacje w tej sekwencji bez strat.

O ile łatwo jest wymienić najbardziej znanych formatów kompresji nazwy (7z, ZIP, RAR, ACE, CAB, ARJ lub Bz), mniej znana jest nazwa algorytmów za tymi rozszerzeniami. 7z Na przykład, jest LZMA (na Lempel-Ziv-Markowa łańcuch algorytm) ZIP kodowanie LZ77 i Huffmana dla RAR Lempel-Ziw i predykcji częściowego dopasowania (ppm).

Starajmy się być zwięzły, oprócz kilku szczegółów (które są ważne) więc algorytmy te wynikają z LZ77, słownik algorytmu kompresji przy użyciu okna przesuwne. Algorytm określa wzory wśród danych i kiedy spotykają się ponownie, zastępując je z odniesieniem do pierwszego.

Cechy formacie 7z


Skupiając się na oprogramowaniu 7-zip, nie można przegapić specyfiki związane z wykorzystaniem formatu 7z; podsumować w kilku zdaniach, co literatura na ten temat daje nam:
  • wyższy współczynnik kompresji
  • kompresja / dekompresja szybciej
  • Zdolność do szyfrowania AES-256
  • Żądanie pamięci niski dekompresja

Według niezweryfikowanego źródła, Wikipedia nie cytować, 7z byłoby mniej skuteczne niż w przypadku przetwarzania RAR plików multimedialnych z powodu braku specjalnego filtra.

Postaramy się sprawdzić wszystkie te hipotezy podczas naszych testów.


W długie, szerokie ...


Wróćmy do samego oprogramowania. 7-zip Jest to oprogramowanie opracowane przez Igor Pavlov od 1999 roku, najnowsza aktualizacja stabilności koniec 2010 z dnia oprogramowaniem, najnowsza alfa czerwca 2014. Oprogramowanie dlatego mieszka jego spokojne życie pomimo jednoznacznego sukcesu; Liczby podane przez Sourceforge przypominam 31 milionów pobrań w roku, tylko to pobranie platformy.

Oprogramowanie open source i wolne, jest również wielojęzyczne. Dostępne dla Windows (32- i 64-bitowych IA-64, ARM) jest przetłumaczony na 86 języków, nie mniej.

interfejs


Chociaż celem gry dla użyteczności oprogramowania, nie świeci przez jego interfejs, jasne jest, że 7-zip nie jest wyryte w koronki.
Powiększenie 7-zip
7-Zip File Manager jest jasne i stałe blok z rozwijanych menu i pasek narzędzi z ikonami Spartan, żeby powiedzieć tani. Jeśli chodzi o menu opcji jest taka sama. Niemniej jednak, wszystko tam jest, bezpośrednio dostępne, proste i prawidłowo przetłumaczone.

Uwaga na marginesie, że 7-zip jest również użyteczny z wiersza poleceń dla bardziej zmotywowani.

Powiększenie 7-zip

zgodność


Oczywiście, 7-zip nie ogranicza się tylko do formatu 7z i szczęśliwie. W rzeczywistości, to pokonuje prawie wszystkie ewentualności dekompresji.


kompresja:
7z, XZ, zamek błyskawiczny, GZIP (gz gzip metforminą i troglitazonem) BZIP2 (.bz2 .bzip2, .tbz2, .tbz), smoła Wim (wim, .swm)


dekompresja:
7z, XZ, zamek błyskawiczny, GZIP, bzip2 TAR, WIM, LZMA, RAR, CAB ARJ, Z, CPIO, RPM, DEB, LZH, Split, CHM, ISO, UDF, związek, DMG, XAR, HFS, NSIS, NTFS, FAT, VHD, MBR SquashFS, CRAMFS, UEFI.cechy


Znajome oprogramowanie do archiwizacji, funkcjonalność nie powinna sprawić, że spadnie z nieba. Ponieważ jest darmowy, istnieje co najmniej kilka dobrych wiadomości, deweloper 7-zip nie trzeba, jak WinZip, na przykład, aby skrzynie przekonać barkę do przyjęcia. Chmura wskazują zatem, nie dzieląc się na portalach społecznościowych. Uff.

Jeśli menedżer plików wspomnieliśmy powyżej, nie jest bardzo piękne, użytkownik nie będzie miał wiele możliwości z niego korzystać w każdym razie. No, jak ty i ja, będzie używać rozszerzeń zaproponowanych w menu kontekstowym Windows File Explorer. Jest to prosty i skuteczny do kompresji lub dekompresji (bez opcji i bez ustawiania folder).

Powiększenie 7-zipPowiększenie 7-zip

Oczywiście, kompresji, użytkownicy mogą przejść przez pośredni oknie ustawić kilka opcji: wybierz nazwę, format archiwum, poziom kompresji (nie ultra), rodzaj kompresji, S' chce utworzyć archiwum wykonywalnego (lub SFX, to znaczy w tym swoim własnym silnikiem dekompresyjnej).

Powiększenie 7-zip

szyfrowanie strona, 7z lub archiwum zip, mogą być chronione hasłem odpowiednio albo AES-256 lub przez ZipCrypto lub AES-256. W 7z, użytkownicy będą mogli szyfrować nazwy plików dla dodatkowej prywatności.


Ręcznie: wydajność


Zamiast naszym tradycyjnym filmie, zdecydowaliśmy się zmierzyć w tym rozdziale różne liderów rynku: płatne i bezpłatne oprogramowanie. 7-zip Więc do czynienia z PeaZip, innego wolnego oprogramowania, która wznosi WinRAR i WinZip.

Aby to zrobić, mamy skompresowany i dekompresji dwa foldery: jeden wypełniony multimedialnych (wideo, muzyki, zdjęć i dokumentów w różnych formatach skompresowanych i nieskompresowanych) oraz wszelkiego rodzaju wykonywalnego dla drugiego (pliki instalacyjne oprogramowanie i oprogramowanie „rozpakowane”). wszystko Cięcia wykonywane są w „ultimate” lub „maksimum”.

Oczywiście, te testy przeprowadzono w najnowszych stabilnych wersjach każdego oprogramowania, a na tej samej maszynie (z AMD A4-5000, 4 GB pamięci RAM na Windows 8.1 64-bit). Zauważ, że przyspieszenie GPU (Open CL) zostały wyłączone w oprogramowaniu pozwala.

On jest 7-zip więc udowodnić, pod względem wydajności i szybkości kompresji?

Obrazy, wideo, audio i dokumenty


Powiększenie 7-zip
Na tej folder „media” prawie 3 GB, najpotężniejszy kompresji WinZip pochodzi z jego wielkości Zipx (88%). Odpowiednie oprogramowanie jest tuż za zamkiem i 7-PeaZip o stopniu sprężania 92%.

boczna prędkość jest WinRar i Winzip zarabia na ZIP, ale o stopniu sprężania 97% i 96% (5'27" i 6'07"). Ciężko. Z wyjątkiem, że dla tych samych danych, 7-zip daje prawie 45 min; spalony na ten jeden.

7-zip jest dość dobry w kompresji ale naprawdę źle pod względem szybkości kompresji. Dekompresja jest trochę lepiej. Zipx kradzieży w centrum uwagi, gdyby nie był tak długo dekompresji.

Wykonywalne i instalatorzy


Powiększenie 7-zip
Na wykonywalnych, 7z jest najlepszy format. uciskowy 10 minut przy stosunku sprężania 89,90% (na płycie prawie 1 GB). Ale jeśli nie boisz się o kilka MB RAR okazuje się znacznie lepszą kompresję stopa raport / czas (i dekompresji).

A potem?


Komunikacja z oficjalnej stronie 7-zip (poniżej) sprzedawczyni i stosunkowo dobrze dobrane; LZMA jest znacznie lepsza niż innych na wykonywalnych. To nie jest ten sam przypadek dla multimediów.

ArchiverMozilla FirefoxGoogle Ziemia161 plików
15,684,168 bytes115 pliki
23,530,652 bajtówCompressed sizeRatioCompressed sizeRatio
7-zip 4,23 (format 7z)4621135100%6109183100%
WinRAR 3.505021556109%6824892112%
CABARC 5.15131393111%7434325122%
WinZip 10,0 beta (maksymalnym PPMd)5277118114%8200708134%
7 4,23 pocztowy (ZIP)6222627135%8909446146%
WinZip 10,0 beta (maksymalna przenośne)6448666140%9153898150%


Uwaga w tabeli powyżej, współczynniki kompresji są obliczane na podstawie tego qu'effectue 7-zip. Stąd procentowa większe niż 100%.


Wreszcie?


Powiedzmy wprost, wyszliśmy z pozytywnym nastawieniem temat 7-zip. Jednakże, gdy tam byliśmy nigdy tak blisko (zainteresowanych środowisk algos, benchmarki, etc.).

I 7-Zip nie zawodzi. To z pewnością nie jest najładniejszy, ani najbardziej szybki, ale nie to 99% swoich użytkowników o to poproszą. Jeśli szukasz darmowego i niezawodne oprogramowanie do archiwizacji, będzie prawo zwracać się do niego. To dekompresji wszystkim do kompresji ZIP, ale przede wszystkim w formacie 7z ma tę zaletę, bardzo przekonujący kompresji.

Wreszcie, jeśli jesteś całkowicie i dokładnie chcą płacić za oprogramowanie kompresji / dekompresji, zdecydować się WinRAR. Jeśli nie chcesz płacić, tak 7-zip jest doskonałym wyborem!+ najbardziej


- Proste, skuteczne, integracja z Eksploratorem
- Algo potężne kompresji ...
- Open source i za darmo!


- mniej


- stalinowski interfejs
- ...ale wolniej (według testów)


Pobierz IZArc dla Windows.

Pobierz 7-Zip dla Windows.

Pobierz Portable 7-Zip dla Windows.

Pobierz PeaZip dla Windows.

Pobierz WinZip dla Windows.

Pobierz WinRAR dla Windows.Edytowany na 05/12/2016 o 4:42 P.M.