Photoshop CS5: test

20 lat po pierwszym wydaniu, Photoshop pozostaje kluczowym oprogramowanie w świecie profesjonalnej edycji zdjęć. Wersja CS5 wprowadza kilka istotnych nowych rozwiązań, które powinny znacznie ułatwić pewne operacje. Sprawdziliśmy!

Adobe Photoshop CS5 (Mac)Wszechobecny w świecie profesjonalnego tworzenia Photoshop ewoluuje w przybliżeniu raz na dwa lata, z mniej lub bardziej ważnych usprawnień. Co nowego w tej wersji CS5, która przypada 20. rocznica oprogramowania? Brak istotnych zmian w interfejsie: przeprojektowanie odbył z CS4 które zunifikowanych (mniej więcej) różnych aplikacji (w tym te odziedziczone Macromedia). Jednak istnieją pewne nowe funkcje, które znacznie upraszcza proces edycji. Udało nam się zobaczyć niektóre chodzą w internecie. Najbardziej godne uwagi jest oczywiście korekta za treść: jedna szczotka udar i wybrany przedmiot znika niemal magicznie zastąpiony przez otaczające tekstury z taką precyzją, że usunięcie liści prawie nie ma śladu.

Prawdziwa rewolucja czy prosty telefon brzęczenie przy użyciu starannie dobrane do treści swoich obrazów? Nasz test będzie okazja, aby umieścić tę funkcję do testu, podobnie jak innych innowacji oprogramowania do edycji. Photoshop CS5 jest to warte swojej ceny zestawu zawsze drogie dzień? Jak on mierzyć jego braciszka Photoshop Elements 8? Niech nie czekać na odpowiedzi na te pytania!

Instalacja Photoshop CS5


Z wersją Photoshop CS5 nabywa rozpoczęcia poważnej nowej funkcji dla użytkowników Mac: oprogramowanie końcu będzie do 64 bitów. Oprogramowanie wersja Windows oferuje już tego wsparcia od wersji CS4, Adobe miał ale musiał zadowolić się 32-bitowej dla Mac OS X. Powód jest prosty: oprogramowanie wykorzystuje „historyczny” ramową węgla, który nie oferuje wsparcie 64-bitowy (a raczej nie oferują: kompatybilność została zaplanowana przed opuszczony trasie przez Apple). Aby zapewnić 64-bitowa wersja dla Mac, Adobe dlatego musieli nosić wszyscy swojego oprogramowania do Cocoa, innym ram dla Mac OS X, to zarządza 64-bitowych aplikacji kakao od wersji 10.5.

W szczególności, po instalacji oprogramowania, dwóch wersji (32 bitów i 64 bity) są widoczne w systemie Windows. W systemie Mac OS X, pod groźbą konieczności procesor 64-bitowy jest najnowsza wersja, która jest uruchamiana domyślnie. Aby uzyskać dostęp do wersji 32-bitowej, to przejść przez właściwości ikon startowych i sprawdź „tryb 32-bit run”. Należy pamiętać, że wersja 64-bitowa Photoshop CS5 Mac (i tylko na Macu) postrzegany jest dziwnie amputowano kilka funkcji, stosowanie efektów świetlnych!

Photoshop CS5 Instalacja

Nie wielka zmiana w systemie: oprogramowanie nadal używa cichego aktywację nieco irytujące (chcemy wiedzieć, kiedy coś jest w Internecie). Polityka Adobe dotyczące aktywacji jest jednak nadal istotne dla reszty: opcja wyłączenia jest obecny, co pozwala łatwo przenieść do innej instalacji rozszerzenia bez zezwolenia udzielonego emisyjnej przelewowy.

interfejs


Dla CS4, Adobe dokonał zmiany w interfejsie, aby ujednolicić stosowanie Creative Suite. Photoshop CS5 nie proponuje na początku, poważnej zmiany: jedynym elementem, który sugeruje, że zmieniliśmy wersję tkwi w nas przycisków w oknie, które się teraz przytulić wygląd Aero. Niemniej jednak, szczerze znacząca nowość pojawiła się w prawym bocznym (obok skrótów w tym dostęp do form szczotek): Mini Most! Jak sama nazwa wskazuje, to chowany panel zapewnia dostęp do swojej kolekcji zdjęć bez uruchamiania programu Adobe Bridge (przynajmniej bez uruchamiania pełnego interfejsu, ponieważ oprogramowanie nadal officiates w tle), co jest niezwykle wygodne, gdy trzeba szybko strzał. Moduł zapewnia dostęp do drzewa folderów, ale także do zbiorów i kolekcji inteligentnych, ulubionych lub ostatnich folderów lub plików. W skrócie, Mini Most szybko okaże się niezbędne!

Photoshop CS5 mini most

Oprócz tej zmiany, są w przybliżeniu interfejs Photoshop CS4, a zatem jej „wszystko-w-jednym” i jego wielu konfiguracjach ekranem dostosowujących palet na ekranie według zastosowań: fotografia, malarstwo i projektowanie (z sieci). Niemniej jednak doszło do „łatwiejszy” dostęp do różnych pomieszczeń. Nic potargał dobrze: są one ułożone w linii i nie jest dostępna z menu rozwijanego!

Photoshop CS5

Mac, zawsze będziemy wybierać pomiędzy zachowaniem domyślnym, który wyświetla wszystkie panele i paski narzędzi w postaci oddzielnych elementów, z widocznym biurze na stałe (tradycyjny Mac OS) i trybie „monoblok” dostępne dla wersji systemu Windows opcja odtwarzania. Istnieją również liczne przepisy otwartych obrazów, mozaiki, kolumny, wiersze, na pełnym ekranie z kartami ... nic nowego wtedy, ale elastyczność jest zawsze przyjemny dla użytkowników o dużych ekranach.

Interfejs programu Photoshop CS5 Mac 1Photoshop CS5 Mac 2

Małe szczegóły już przyjemne w wersji CS4, takie jak powiększanie „słodzony” lub wyświetlanie kompasu w rotacji obszaru roboczego są urządzone w wersji CS5 nowych dodatków. Uwaga na przykład nakładki pierścienia podczas korzystania z pipetą: wyświetla kolor pod kursorem, bieżący kolor, wszystko otoczone neutralnej szarości. W systemie Mac OS X, program nadal działa doskonale na gładziki multi-touch MacBook Pro zoomy, rotacje i przewijanie uboczne są znacznie ułatwione.

Photoshop CS5 colorpicker

Mimo to, to z pewnością bardzo efektywny interfejs pozostaje niezawodny trzeźwości może wydawać się surowa dla niektórych użytkowników. Ten wybór jest oczywiście twierdzić, że Photoshop jest aplikacją przeznaczoną do profesjonalnej fotografii cyfrowej, nic nie powinno rozpraszać większość użytkowników: zdjęcie! Interfejs pozwala więc mniej wyszukane niż Photoshop Elements, ale ten ostatni, Adobe może być w stanie pożyczyć co najmniej opcjonalnego motyw w odcieniach szarości w pięknym ciemnym elementów lub Lightroom. następna strona > Edytowany na 05/17/2016 o 9:48