Chrome: nowa beta wtyczki optymalizuje zarządzanie i autonomii

Zgodnie z obietnicą, Google ogłosił, że pracował na konsumpcję swojej przeglądarki Chrome z nowym kierownictwem wtyczek.

W końcu ubiegłego miesiąca, podczas dyskusji zorganizowanej na Reddit, zespół rozwój odpowiedział na kilka pytań od użytkowników. Aurimas Liutikas inżynier projektu Chromium, i stwierdził: " Pracujemy nad optymalizacją baterii, gdy Chrome działa na pierwszym planie lub w tle ”.

gogole chrom
Sednem problemu, Google mówi początek Flash Player. Na jednym z oficjalnych blogów, firma powiedział, że pracował z Adobe w celu optymalizacji zarządzania autonomii laptopów. „Gdy jesteś na stronie z Flash, możemy przerwać mądrze określonych treści (np animacje Flash), które nie są kluczowe na stronie internetowej, podczas gdy zawartość rdzeń (wideo, na przykład) będzie dystrybuowany bez przerwa ". Jeśli element strony jest wstrzymane, gdy jesteś zainteresowany, po prostu kliknij na nią aby ją uruchomić.

Ta nowa funkcja może być sterowana bezpośrednio w ustawieniach przeglądarki. Jest ona zintegrowana z najnowszej wersji beta i będzie wtedy dostępny we wszystkich wersjach aplikacji.

Pozostaje, że poza odtwarzaczem Flash, nadmierne zużycie baterii z Chrome jest również wytłumaczyć rozszerzeń przeglądarki, niektóre działające w tle. Tommy Li, inżynier zaangażowany w rozwój wskazuje, że dalsze ulepszenia zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych miesięcy.

  • Pobierz Google Chrome beta

Przeczytaj także:
  • Chrome: optymalizacja Google (wreszcie) do zarządzania pamięcią

Pobierz Google Chrome dla systemu Windows.Edytowany na 05/12/2016 o 11:08