Skonfigurowanie routera krok

klucze i kłódkiJak już wspomniano krótko, każdy router jest wyposażony w firewall sprzętowy. Daje Ci zainstalować lub włączyć zaporę oprogramowania takiego jak znaleźć na przykład w systemie Windows XP z dodatkiem SP2. Jeśli zapora jest stać się istotnym i niezbędnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa komputerów, to nie zawsze jest bardzo łatwy w konfiguracji lub manipulować. Więc postaramy tutaj, aby ułatwić Ci życie z jakimiś konkretnymi przykładami konfiguracji.

Ale po pierwsze, szybko przypomnieć, co zapory. Jak sama nazwa wskazuje, zapora lub „Firewall”, ma stanąć między wami i globalnej sieci „murem ochronnym”. Domyślnie, bez zapory, wiele portów sieciowych komputera są otwarte. To znaczy, każdy użytkownik w sieci jest w stanie wykorzystać te porty do komunikacji z komputerem. Niestety, duża liczba otwartych portów bez zapory, to poważna wada bezpieczeństwa komputera. Hakerzy, wirusy, konie trojańskie ... po prostu wykorzystać tę lukę do uszkodzonych danych osobowych (lub inaczej) lub przejąć kontrolę nad swoim komputerze zdalnie.

Zapora ma główny cel do filtrowania wszystkich danych / pakietów że komputer otrzymuje. Zgodnie z zasadami określonymi przez użytkownika, postanowił, jako ochroniarz w nocnym klubie (wybacz mi porównanie ;-)), które pakiety są dozwolone, czy nie wrócić do swojego komputera.

Grubsza i gdy jest on ustawiony domyślnie firewall blokuje licznych wniosków z zewnątrz. Aby korzystać z Internetu, to generalnie nie jest problemem. Jednak czasami konieczne jest „otwarty” niektóre porty komunikacyjne, aby prawidłowo działać niektóre aplikacje związane z Internetem. Jest to szczególnie przypadku oprogramowania peer to peer wymiany plików, File Transfer Protocol oprogramowanie serwera, protokół przesyłania plików. Protokół ten jest przeznaczony do komunikacji pomiędzy komputerami zdalnymi, a zwłaszcza wymiany plików za pośrednictwem sieci TCP / IP. href = 'http: //www.clubic.com/r/ftp/#lex'>FTP. Aby poprowadzić Cię i wprowadzi do otwarcia portów na zaporze routera, my przechodzimy do etapu praktycznego konfigurując, krok po kroku, niektóre aplikacje, aby prawidłowo współpracować z naszym routerem Linksys.

eMule


eMule logoJeśli istnieje peer to peer oprogramowania mieć wybrzeża teraz, to eMule! Ten program wymiany plików ma wiele zalet, w tym interfejs i łatwość obsługi niezawodne. Jednak aplikacja, mimo wszystko, pewne korekty w konfiguracji sieci, aby funkcjonować optymalnie.

eMule wystąpić otwarcie dwóch głównych portów w sieci (typ portu TCP i UDP port). Oprogramowanie może działać bez otwierania tych dwóch portów komunikacyjnych, ale w tym przypadku, dla każdego połączenia, które będą „cierpi” z identyfikatorem typu „low ID” w sieci eDonkey (sieci wymiany plików wykorzystane przez eMule). A „low ID” oznacza, że ​​nie masz odpowiedniej konfiguracji sieci do komunikowania się optymalnie innym klientom eMule. Dlatego użytkownicy w „low id” dobrze komunikować się z siecią eDonkey, ale ich wydajność, a ich możliwości są ograniczone. Aby korzystać z optymalnej prędkości pobierania i pełnych możliwości eDonkey i eMule sieci, konieczne jest, aby mieć „wysoki-ID”, a jedynym sposobem, aby dostać „high-ID” jest otwarta na swoim zapory, dwa porty komunikacyjne według konfiguracji eMula. Oto jak skonfigurować poprawnie i optymalnie eMule z firewallem.

 • Najpierw zainstalować, jeśli nie jest już, eMule (dostępna do pobrania na tej stronie).

 • Uruchom program i przejdź do menu „Preferencje” iw zakładce „Connection”.

 • Raz w „związku” można zobaczyć dwa pola o nazwie „TCP Port” i zakładka w obszarze „klient” portu „Port UDP”. Zazwyczaj domyślne dane wejściowe jest 4662 (TCP) i 4672 (UDP).

Kilka pogłoski ogłosił jakiś czas temu, że niektórzy dostawcy usług internetowych tendencję do ograniczania zdolności tych dwóch portów w celu zmniejszenia szybkości przesyłania danych i zużycie przepustowości. Chociaż nie udowodniono w 100%, zaleca się, aby zdecydować się na inne porty komunikacyjne, jak te zdefiniowane domyślnie w eMule.

 • zatem zastąpić wartości 4662 i 4672 przez 9470 i 9480. Zastosuj zmiany, klikając na „Zastosuj”, a następnie „OK” w dolnej części okna.

Artykuł eMule porty routera
Porty eMule są teraz skonfigurowane na 9470 i 9480
 • eMule jest teraz skonfigurowany z portów 9470 i 9480. Będziemy rozwiązania zadania, aby otworzyć te porty na zaporze w Linksys WRT54G. Aby to zrobić, należy najpierw udać się do interfejsu routera (domyślnie 192.168.1.1 wystarczy wpisać w przeglądarce pasku adresu).

Otwórz niezbędne porty na routerze:

 • Raz w interfejsie, należy przejść do zakładki „Aplikacje & Gaming „(jeśli interfejs routera jest w języku angielskim) lub” Aplikacje i gry „(jeśli router jest w języku francuskim).

 • Zostanie przedstawiony w tabeli. Wybierz pusty wiersz i wpisz w kolumnie Application „eMule” (bez cudzysłowów).

 • W kolumnach „start” lub „początek” i „koniec” lub „koniec”, wprowadź port TCP to znaczy 9470.

 • W polu Adres IP wpisz najnowsze dane dotyczące adresu IP komputera, na którym zainstalowany jest program eMule. Najprostszym sposobem, aby poznać adres IP komputera jest postępować w następujący sposób:

Na komputerze, na którym jest zainstalowany eMule, naciśnij przycisk Start systemu Windows, a następnie wybierz opcję „Uruchom”. W oknie dialogowym, wpisz „cmd” (bez cudzysłowów) i naciśnij Enter. W nowym oknie wpisz „ipconfig” (bez cudzysłowów). Następnie uzyskać adres IP komputera (w linii adresu IP). W tym przykładzie, adres IP (patrz poniżej ekranu) jest 192.168.1.101.

Artykuł Router ipconfig
 • W kolumnie „Protocol” lub „Protokół” Wybierz „TCP”, a następnie kliknąć małe pole „Activate” lub „aktywować”.

Teraz powtórzyć ten proces ponownie wypełnić drugą linię, w której mamy zamiar tym razem określić port UDP 9480.

 • W kolumnach „start” lub „początek” i „koniec” lub „koniec”, wprowadź port UDP, czyli 9480.

 • W polu Adres IP wpisz najnowsze dane dotyczące adresu IP komputera, na którym zainstalowany jest program eMule. Najprostszym sposobem, aby poznać adres IP komputera jest postępować w następujący sposób:

Na komputerze, na którym jest zainstalowany eMule, naciśnij przycisk Start systemu Windows, a następnie wybierz opcję „Uruchom”. W oknie dialogowym, wpisz „cmd” (bez cudzysłowów). W nowym oknie wpisz „ipconfig” (bez cudzysłowów). Następnie uzyskać adres IP komputera (w linii adresu IP). W tym przykładzie, adres IP (patrz poniżej ekranu) jest 192.168.1.101.

Artykuł Router ipconfig
W kolumnie „Protocol” lub „protokołem” wybierz „UDP”, a następnie sprawdzić, małe pole „Activate” lub „aktywować”.

Teraz twoja konfiguracja powinna wyglądać następująco (tylko adres IP może się różnić od tego przykładu):

Router skonfigurowany firewall eMule
Router jest skonfigurowany tak, aby ustanowić połączenie portów 9470 i 9480
Jeśli wszystko jest w porządku, to będzie po prostu potwierdzić to wszystko przez naciśnięcie przycisku „Zapisz ustawienia” lub „Zapisz ustawienia”. eMule powinien przypisać państwu „high-ID” dla każdego połączenia. To co my teraz zweryfikować. Zamknąć okno konfiguracji routera i uruchomić eMule. Po uruchomieniu eMule, przejdź w oknie serwera. Podwójne kliknięcie na wybór serwera do połączenia (jeśli nie już) do niego.

Jeśli jesteś zalogowany w „high-ID” do serwera, widać mały glob towarzyszy, miesiąca, mała zielona strzałka w prawym dolnym rogu eMule (patrz nasz haczyk). Jeśli nie jest to przypadek, a jeśli strzałka jest czerwona, oznacza to, że nadal jesteś „low ID”, który będzie musiał zweryfikować wszystkie czynności konfiguracyjne opisane powyżej. eMule należy również zauważyć, że w „low ID” jest wyświetlany z czarną opaską, gdy aplikacja jest zmniejszona obok zegara systemowego. Przez „high-ID”, mały uparty nie towarzyszy zespołu.

Artykuł połączenie Router Wysoka ID eMule
eMule podłączony High ID

BitTorrent


Ogólnie rzecz biorąc, pojęcie konfiguracji BitTorrent jest bardzo podobna do tej z eMule ... bardziej proste! Zapomnij o „low ID” i „high-ID” z BitTorrenta po prostu skupić się na otwarciu jednego portu, port TCP 6881.

Aby otworzyć ten port, nic bardziej proste, jak eMule po prostu przejść do strony konfiguracji firewall i postępować w następujący sposób:

 • Raz w interfejsie, należy przejść do zakładki „Aplikacje & Gaming „(jeśli interfejs routera jest w języku angielskim) lub” Aplikacje i gry „(jeśli router jest w języku francuskim)

 • Zostanie przedstawiony w tabeli. Wybierz pusty wiersz i wpisz w kolumnie Application „BitTorrent” (bez cudzysłowów).

 • W kolumnach „start” lub „początek” i „koniec” lub „koniec”, wejść do portu TCP dla BitTorrenta, czyli 6881.

 • W polu Adres IP wpisz najnowsze dane dotyczące adresu IP komputera, na którym zainstalowany jest BitTorrent. Najprostszym sposobem, aby poznać adres IP komputera jest postępować w następujący sposób:

Na komputerze, na którym zainstalowany jest BitTorrent, naciśnij przycisk Start systemu Windows, a następnie wybierz opcję „Uruchom”. W oknie dialogowym, wpisz „cmd” (bez cudzysłowów). W nowym oknie wpisz „ipconfig” (bez cudzysłowów). Następnie uzyskać adres IP (IP na adres IP linia). W tym przykładzie, adres IP (patrz poniżej ekranu) jest 192.168.1.101.

Artykuł Router ipconfig
Jak eMule, jest całkiem możliwe, aby wybrać inny port dla BitTorrenta (w celu uniknięcia jakichkolwiek dostawców dostępu filtrowania). W tym celu, nic bardziej prostego, przejdź w ustawieniach swojego klienta BitTorrent (w ABC [Yet Another Bittorrent Client], przejdź do menu Narzędzia, Preferencje następnie zakładkę Network). Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się użyć innego portu niż jeden wybrany domyślnie TCP (6881), nie zapomnij, aby otworzyć ten port na routerze przy użyciu procedurę stosowaną wcześniej, zastępując numer portu, przez jednego wybrał. Wiadomo, że w ogóle, wolnych portów, które mogą być używane przez aplikacje internetowe w przedziale od 1055-65535.

ważne: Router, chociaż skonfigurowany serwer DHCP (nagroda wolnego adresu automatycznie) powinna (logicznie) zawsze przypisać ten sam adres IP każdego komputera w sieci domowej. Ale dla wielu różnorodnych i zróżnicowanej powodu (a) jako pracownicy routerów, adresy IP mogą czasami zmieniane. W przypadku wystąpienia tego problemu może być lepiej wyłączyć obsługę DHCP na komputerze używane eMule aby przypisać stały adres IP, który nigdy się nie zmieni.