Testowanie Sony Xperia Z1 kompaktowa: high-end na małą ramą

Przedstawione na CES Sony Xperia Z1 kompaktowa jest zaproponowanie nie lite wersja Z1, lecz rozmieszczenie smartfon sam mocno na górnym końcu w mniej nieporęczne ramy. O przekątnej 4,3 cala, terminal następnie kierować publiczna niechętnie przyjmują nadmiernego płytę bez pomnożenie kompromis. Misja zakończona?

Sony Xperia Z1 Compact
Sony Xperia Z1 Compact
Główne cechy
system operacyjny Android 4.3
Procesor / szybkość Procesor: Qualcomm Snapdragon 2,2 GHz 800
GPU: Adreno 330
Pamięć / Przechowywanie 16GB pamięci wewnętrznej
Rozbudowa gniazdo micro SD
2 PL RAM
Technologia ekranu i definicja Ekran 4.3 HD 1280x720 pikseli
kamera 20.7 megapikseli autofocus lampa LED
GPS tak
radio FM tak
bateria 2300 mAh zintegrowany
wymiary 127 x 64,9 x 9,5 mm
waga 136 gramów
Konstrukcja i ergonomia


Ze swojej gamy Xperia Z, Sony przyjmuje bardzo specyficzny i dość udaną konstrukcję, pozwalającą na odróżnienie się od Samsung i HTC. Z1 Compact nie jest wyjątkiem od tej reguły. Z przodu iz tyłu terminala są hartowane szkło - estetyczne wybory uprzednio wprowadzonych przez Apple dla iPhone 4 - które jednak stwarzają jakieś pytania w kwestii solidności. Na ogół doceniają jakość wykonania charakteryzujące producenta terminalu.

Krzywe Xperia Z1 Compact są identyczne do tych z Z1 z lekko zaokrąglonymi narożnikami, a zatem nieco mniej agresywne niż Xperia Z. Ekran 4,3 cala ma bardzo dobrą ergonomię, urządzenie nie pośliznąć i mogą być łatwo wykorzystane z jednej strony. Jest też głównym celem Sony dla tego nowego smartphone. Jego wymiary są 127 x 64,9 x 9,5 mm. Jest mniejszy, ale węższy niż grubsze Z1 (144 x 74 x 8,5 mm). W porównaniu do smartfonów samej wielkości, terminal jest stosunkowo ciężki: 136g na 107g dla Samsung Galaxy S4 Mini lub 122g dla HTC One Mini. Rama aluminiowa, wspierając naszą jakość druku, to prawdopodobnie nie jest obcy.

Sony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 CompactSony Xperia Z1 Compact© Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact © Clubic.comSony Xperia Z1 Compact

Podobnie jak inne modele w zakresie, Compact Z1 jest wodoodporny. W szczególności, jednostka otrzymane certyfikaty IP55 i IP58. Teoretycznie, można zanurzyć w 1,5 m w wodzie przez 30 minut. W tym celu, Sony umieścił trzy osłony do ładowania USB mini jack, gniazdo karty SIM oraz gniazdo Micro SD, które znajdują się na lewym brzegu obok punktów kontaktowych do ładowania przez indukcję. Po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania, klawisze głośności i migawki aparatu. Ze swojej strony 3.5mm, umieszczonych na górze, została poddana specjalnej obróbce, aby zapewnić uszczelnienie.

składniki


W odniesieniu do wewnętrznych funkcji, Z1 Compact nie wstydzi się twarz starszego brata od gospodarzem samo SoC Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,2 GHz i wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Mamy zatem znaleźć Adreno 330 grafik. Bez wątpienia, w przeciwieństwie edycje konkursu „zminimalizowane”, ten smartfon jest umieszczony na górnym końcu bez kompromisów w wydajności.

Logo Qualcomm SnapdragonJednakże, jeśli ekran 5-calowy z Xperia Z1 oferując Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, kompaktowy nie zwraca taką samą gęstość pikseli (341ppp vs 440ppp). Wyświetlacz 4,3 cala zapewnia zatem definicję 1280 x 720. Nawiasem mówiąc, przednia i tylna są pokryte plastikowa osłona spoczywa na szybie można łatwo zarysować. Drugi kompromis ściśle powiązana z wymiarami telefon dotyczących baterii. Jest 2300 mAh na 3000 mAh Xperia Z1 i Z Ultra. Należy jednak pamiętać, że Sony opracowała trybie STAMINA proponuje, aby ograniczyć dostęp do sieci.

Z1 Compact osadza 16GB pamięci rozszerzalnej poprzez czytnikiem kart SD. Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC i 4G są oczywiście gry. Wreszcie, w odniesieniu do części zdjęć, znajdziemy czujnik 20.7 MP i przednia 2MP aparat przechwytywania 1080p.

System operacyjny i interfejs


Z1 Compact jest wyposażony w Android 4.3 Jelly Bean wraz z warstwą oprogramowania opracowanego wewnętrznie. Jest to stosunkowo prosta i w przeciwieństwie do konkurencji, nie powoduje w radykalnie różnych ergonomii wersji towarowej Google OS obecnej w zaciskach Nexus.

Ekran główny posiada komponent umieszczony po lewej stronie, aby posortować aplikacje alfabetycznie według ich zwyczaje i preferencji użytkownika. To także pozwala na wyszukiwanie i dostęp do katalogów Google Play lub Sony wybrać.

Xperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacjeXperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacjeXperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacje

Poza usługami Google zainstalowanych domyślnie budowniczy są jego pokładzie zestaw aplikacji, w tym multimedialną imprezę (zdjęcia, muzyka, filmy). Zauważ również platforma wideo nieograniczona, czytnika kanałów Społeczność SocialLife, funkcji rozpoznawania muzyki lub Inteligentne Połącz NFC chips menedżera.

Sony w końcu podpisane różne umowy z kilkoma innymi wydawcami, wśród których znajdziemy Facebook, Gameloft, McAfee, NeoMedia lub Pixlr. Jednak możliwe jest, aby odinstalować lub wyłączyć i ukryć (np Facebook).

Telefonia, Internet, multimedia i gry


Nic do powiedzenia na module telefonu, co jest dobre. Uchwyt jest dobre, a sieć gdy dźwięk wezwanie jest szczególnie wyraźny. Domyślnie „tłumienie szumów mikrofon” jest włączona i jest dość skuteczny. Możliwe jest również, aby dodatkowo poprawić jakość rozmowy, zaznaczając „Poprawa głosem.”

Domyślna przeglądarka wysyła na Xperia Z1 Compact jest oczywiście Chrome. strona surfowanie w Internecie, nie ma skarg, ładowanie stron jest płynna jak różne manipulacje (zoom, akcelerometr, zwoje ...). W wersji 32, Chrome staje się zdobyć przez 484/555 na BlackBerry 10.2.1 HTML5test.com tyłu na 491.

Sony ma wbudowany szereg aplikacji multimedialnych. Mamy zatem znaleźć dedykowane narzędzia do odtwarzania zdjęć, muzyki i filmów. Nazwany Album, Photo Manager jest dość ergonomiczny. Zawiera automatyczną synchronizację na serwerach firmy Sony (PlayMemories z konta Sony Entertainment Network) oraz narzędzia SensMe zapewniającej możliwość tworzenia pokazów slajdów w locie z podstawowego tematu i muzyki.

Xperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacjeXperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacjeXperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacjeXperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacje

Odtwarzacz muzyki Walkman jest stosunkowo kompletne. Oferuje on dostęp do albumów, ale także integrację z usługą przesyłania muzyki Music Unlimited. Możliwe jest również, aby uzyskać dostęp do komputerów multimedialnych podłączonych do sieci. Dźwięk jest bardzo dobry i nie trzask przy wysokim poziomie głośności. Zwróć uwagę na obecność wyrównania oraz opcję AudioClair + algorytm optymalizacji jasności dźwięku za pomocą specjalnego traktowania.

Aplikacje te nie są jednak wolne od błędów. Połączenie DLNA, który wyświetla jego nośnika na kompatybilnym urządzeniem (na przykład telewizora) podłączony do tej samej sieci jest funkcjonalny dla zdjęć i muzyki. Jednak aktywacja jest chaotyczny do odtwarzania wideo z kilku wiadomości z powrotem problem zgodności, niezależnie od formatu. trzeba będzie ponownie uruchomić urządzenie. Gdy serwer mediów jest wyłączony, odtwarzacz wideo Sony obsługuje popularne formaty (MP4, M4V, AVI). Będzie to zainstalować odtwarzacz innej firmy do MKV (z kodeka AC3 dla dźwięku).

Xperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacjeXperia Z1 Compact - system operacyjny i aplikacje

Port USB Micro obsługuje MHL. Oznacza to, że adapter, zostanie on wyświetlony w lustrze ekran swojego telefonu do telewizora poprzez złącze HDMI. Sony planuje również interfejs w postaci karuzeli z listą aplikacji multimedialnych telefonu z możliwością dodawania tych z własnego wyboru.

Robienie zdjęć i filmów


W zakresie fotografii, Xperia Z1 Compact czyni piękną obietnicę, bo jak Z1, ustanawia czujnik prawdziwe kamery, w tym Cyber-shot HX50 Compact. Jest to format prezentacji retro CMOS 1 / 2,3 cala o łącznej wartości 20,7 mln pikseli. Jest zamontowana na nim umieszczonego soczewki Sony G, co jest równoważne 27 mm, i która otwiera się na f 2 (tj światła). Czujnik jest związane ze zmianą w układzie przetwórczym BIONZ.

Podobnie jak smartfony Nokia Lumia umieszczonych na high-end, Sony wdrożona technologia oversampling, który jest aktywowany automatycznie domyślnie. Obrazy są zredukowane do 8,3 megapikseli każdy piksel jest wówczas utworzone przez około trzech pikseli. W teorii, to przekłada się na cyfrowej redukcji szumów oraz większą ostrością.

Xperia Z Compact - 8,3MP
Xperia Z1 Compact - dzień - 8MP -cropXperia Z1 Compact - dzień - 8MP -crop

Tryb automatyczny - 8,3 MP | Uprawy 100%

Do naszego testu pod sztucznym oświetleniem sceny, wynik jest całkiem zadowalający. Balans bieli powraca dobre oddawanie barw, które kontrastują dobrze obsługiwane (może trochę za dużo). Oversampling zapewnia wyraźny ostrość, dzięki czemu szczególnie dobrze czytelny tekst, nawet mniejszym drukiem.

W warunkach słabego oświetlenia oversampling zysku jest rzeczywiście prawdziwe. Porównując fotografię 8,3 megapiksela nadpróbkowany i 20.7 megapikselowy 8,3 megapikseli zmienionym rozmiarze, zarówno na ISO 800, widzimy spójnego spadek szumu luminancji. Gdzie ścinające drobne kontury na oryginalnym 20,7 megapikseli nadpróbkowany obraz pojawia się znacznie czystsze i szczegółowe. Szczególnie w ciemnych obszarach. Uwaga limit do ISO 800 przy pełnej rozdzielczości podjazdach do 3200 ISO w 8,3 megapiksela. W tej wrażliwości, hałas nie jest tak naprawdę opanowane, ale dla smartphone jest bardzo poprawne. Przynajmniej to pomoże, tak długo, jak długo pozostają na małym wyświetlaczu.

Xperia Z1 Compact - ciemny - 8MP -cropXperia Z1 Compact - ciemny - 20MP -crop
Xperia Z1 Compact - ciemny - 8MP -cropXperia Z1 Compact - ciemny - 20MP -crop

zacienione Scene - lewa: 8MP próbą | Prawy: 20 MP - Crop 100%


Na zewnątrz oversampling osiąga większą jasność przy renderingu zauważalnie bardziej szczegółowe.

Xperia Z1 Compact - Crop 8MPXperia Z1 Compact - Crop 20MP
Lewy: 8 MP | Prawy: 20 PM

Następny przechwytywania wideo, nie ma wiele do zarzucenia. Zacisk znajduje się płyn i automatyczne ustawianie ostrości jest bardzo reaktywny. Jeden wyobraża sobie, że funkcje sprzętowe smartfona - z SoC Snapdragon 800 - nie istnieją obcy.występy


Aby ocenić wydajność Sony Xperia Z1 Compact, używamy kilku narzędzi, a mianowicie GFXBench pomiaru grafiki grafika (Adreno 330) Geekbench dla procesora quad core Snapdragon SoC i 3DMark przeglądu zarówno procesora i GPU.

Benchmarki - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarki - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarki - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarki - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarki - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarks - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarks - Sony Xperia Z1 CompactBenchmarks - Sony Xperia Z1 Compact

Ogólna wydajność jest zasadniczo podobna do Xperia Z1. Ze względu na niedawno odsłonięty wątpliwych praktyk niektórych producentów do zmiany wyników na wzrost, trudno jest ustawić terminal. Wiemy, że nie należy brać pod uwagę wyniki Galaxy Note 3 z wyjątkiem tych GFXBench. Można również pytanie praktyki Sony, wyniki są na ogół wyższe niż G2 LG jeszcze mają te same cechy.

Występ JavaScript w przeglądarce Chrome dla swojej strony są oceniane przy użyciu sunspider.

Bateria wideo


Aby zmierzyć autonomii smartphone czytamy pętlę wideo. Oczywiście, test ten odpowiada tylko do określonego zastosowania dla nas zrobić dokładnych porównań.

Testowanie Sony Xperia Z1 kompaktowa: high-end na małą ramą

Sony w końcu znalazła odpowiedniego kompromisu pomiędzy mniejszym ekranie i mniej chciwi i mniejszych baterii niż Z1. Różnica jest tylko 17 minut między dwoma urządzeniami. Autonomia Z1 Compact jest ważniejsza niż G2 LG, HTC One, Nexus 5, Galaxy Mega lub iPhone 5S.

Należy pamiętać, że cykl bateria jest silnie uzależniona od każdego z zastosowań. Dla przypomnienia, Sony proponuje także tryb oszczędzania energii o nazwie Stamina, który wyłącza synchronizację danych lub powiadomienia, gdy smartfon jest w stanie gotowości.

wniosek


Z Xperia Sony Z1 Compact idzie na przekór innych producentów i jest to raczej dobrze. Z jednej strony, smartfon zachowuje swoje miejsce na high-end, z drugiej strony, nie wydaje zarządzaniu hybrydę ledwo w połowie drogi między telefonem a tabletem. Wreszcie Xperia Z1 Compact jest jednym z niewielu telefonów high-end do sportu 4,3-calowy.

Oprócz tego rozróżnienia powitanie, Sony dostaje kilka dobrych punktów zarówno na sprzęt i oprogramowanie. Projekt jest schludny, wykończenie jest bez zarzutu, występy są godne uwagi i autonomia jest całkiem dobra. Sony nie zrewolucjonizować system Android, ale dostosowanie nie jest nachalna, a nawet mile widziane, jako składnika badawczego. To na tyle pewnie, aby zapomnieć o waga zbyt dużo włosów na urządzeniu.

Co prawda, w przeciwieństwie do jego starszy brat ekran Full HD nie jest w tym samym czasie nie ma innego smartphone 4,3 cala oferta 1080p. Dzięki kompaktowym czujnikiem, terminal mógłby przyciągnąć nawet amatorskich fotografów od oversampling technologii jest dość zadowalające.

W czasie pisania, Xperia Z1 Compact jest dostępny od 502 euro i 530 euro lub 440 euro SFR z pakietu ADR. Cena jest podobna do klasycznej Xperia Z1. Trochę drogie, ale Sony oferuje niemal bezbłędny tego smartfonu.

Sony Xperia Z3 kompaktowa: znaleźć najniższe ceny dla tego modelu na naszej porównania cen!

Sony Xperia Z1 Compact

Im więcej + wykończeniowe, projektowanie, uszczelnienie + Bardzo dobra wydajność + Dobre Dobre kąty widzenia APNLes baterii amortyzacyjne réduits- Stripe faciles- trochę zbyt lourd4Fonctionnalitéswykończeniowyergonomiaautonomiamoc

BoutiquePrixDétails
Fnac Giełda279,00 €pokaz
BoutiquePrixDétails
backmarket140,00 €pokaz
Fnac Giełda269,00 €pokaz
Fnac Giełda269,00 €pokaz


Zobacz także: Sony Xperia Z2: Zmieniający RozdrobnienieEdytowany na 09/17/2015 o 12:15