Zainstalować i odinstalować Linuksa w Windows

Tam, komputer, wiele manipulacje nie mogły być uznane za bardziej proste przez poinformowanego użytkownika. Jednak on miał jeden dzień nauczyć się wykonywać! W formie broszur, proponujemy, aby ci, którzy zadebiutują dziś dokument podsumowujący do uzyskania jednego z tych podstawowych zadań. Im bardziej doświadczony z naszych czytelników będzie również korzystać z nowej usługi, aby przekierować prośby o pomoc skierowane do nich.
Praktyka nagłówek Sheet

arkusz : Instalacja Linuksa z Windows

Linux, Windows ... Antagonizm wypowiedziane przez wiele lat, tak że prawdziwa werbalne jousting często nie dalej miejsce na naszym forum pomiędzy społecznościami po obu stronach. I dlaczego nie korzystać z obu systemów?

Tak, ale są problemy, partycjonowanie obrazu ISO do ściągnięcia, palić, strach przed utratą danych pod Windows ... Tak więc wiele powodów, które sprawiają, że ostrożny tych kuszony przez doświadczenie Linux. Wiadomo, że w tych argumentów nie posiadają z Wubi, oprogramowanie, które prezentujemy tutaj.

uwaga : Wydaje się, że wersja Wubi, którego używamy tu 9,10, jest ofiarą błędu, który uniemożliwia zastosowanie do uruchomienia w obecności czytnika kart pamięci. Więc należy tymczasowo odłączyć swoich czytelników (lub odinstalować sterowniki) czasu, aby zainstalować Ubuntu.

Krok 1: Pobierz i uruchom Wubiściąganie1. Pobierz Wubi dla Windows z repozytorium Clubic!
2. Wystarczy uruchomić program, który nie wymaga instalacji

W związku z tym masz dostęp do interfejsu, który pozwoli Ci zainstalować Ubuntu na komputerze. Oczywiście wolelibyśmy, aby Dysponujemy różnymi dystrybucjami jak Mandriva czy Fedora obok Ubuntu. Należy pamiętać, że masz dostęp do różnych wersji Ubuntu, w zależności od typu maszyny (stacjonarnego lub netbook), że jesteś właścicielem lub biurze swojego wyboru (Gnome lub KDE).


Etap 2: Instalacja UbuntuZasada Wubi jest uproszczenie instalacji maksymalnie Ubuntu. Więc teoretycznie masz bardzo mało manipulacje się dzieje, jeśli zdecydują się na wybór domyślnych, które są również bardzo istotne. Wubi pozwala jednak, aby niektóre ustawienia niestandardowe, jeśli jest potrzeba:

1. Wybierz dysk instalacyjny. Jeśli masz tylko jeden w, bez paniki, żadne dane nie zostaną nadpisane.
2. Ustawić rozmiar partycji przeznaczonej na Ubuntu, wiedząc, że domyślna wartość proponowana jest dość istotne.
3. Wybierz swoje środowisko z proponowanego 6.
4. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło dostępu.

Można następnie kliknij „Install”. Windows i jego firewall zapyta, czy chcesz dać specjalne pozwolenie do programu: przyjąć propozycję.

instalacja Wubi Zapora systemu Windows

Krok 3: Przejdź na kawę!Trzeci krok może wywołać uśmiech, ale to właściwie wszystko, co masz do zrobienia! Po uruchomieniu procedury Wubi skanuje komputer, określić architekturę procesora (32 lub 64-bitowy), wybierz serwer z odpowiedniej dystrybucji i pobrania. Nie potrzeba do nagrywania płyt CD i tutaj! Niektóre elementy zostaną zainstalowane, a program będzie po prostu poprosić o ponowne uruchomienie komputera. Dlatego też nowe menu pojawi się uruchomić komputer: menedżer rozruchu systemu Windows pozwoli Ci wybrać pomiędzy Windows i Ubuntu.

Pobierz Ubuntu Menedżer rozruchu systemu Windows

Krok 4: Kończenie instalacjiNa pierwszym uruchomieniu Ubuntu zakończy instalację, pobierając kilka dodatkowych elementów, przez partycjonowanie dysku i instalacji GRUB. Nie jest wymagane żadne działanie ze strony użytkownika, a 15 minut po zakończeniu Pobierz wersję Ubuntu, wszystko naprawić! żal tylko o nas: instalację GRUB innego menedżera startowego, który jest nałożony na tym Windows. Pozwala to na uruchomienie domyślnie w systemie Windows. Jeśli komputer uruchamia się, chcesz uruchomić Linuksa, wybierz wpis „Ubuntu” a następnie „Ubuntu, Linux ...”.

Finilisation instalacji ubuntu żarcie

Krok 5: Odinstaluj UbuntuJeśli Wubi chce bardzo proste narzędzie do instalacji Ubuntu na komputerze, jego siła jest także dostarczenie prostego odinstaluj niż bardziej tradycyjne oprogramowanie Windows.

1. Przejdź do Panelu sterowania, a następnie Dodaj i usuń programy.
2. Wybierz wpis „Ubuntu”, a następnie uruchomić polecenie Odinstaluj.
3. Potwierdź komunikat ostrzegawczy: 5 sekund później, komputer jest wolny od wszelkich śladów wcześniejszych manipulacji, partycjonowanie i Boot Manager w zestawie!

odinstalowanie ubuntu odinstalowanie ubuntuUbuntuPostęp dokonany przez Linuksa

Zadaliśmy sobie pytanie, istnieje obecnie ponad półtora roku na zdolność Linuksa zaspokojenia ciekawości publicznej ale neofity. Jeśli nasza reakcja była mieszana w czasie, to jest oczywiste, że w systemie, a Ubuntu w tym przypadku, dokonały wielkiego postępu. Mało zainstalowaniu Ubuntu zaoferowała nam takie aktualizacje do wykonania i ostrzegł nas o istnieniu nowej wersji sterowników naszych graficznych. Wyraźny postęp, gdy pamięta się procedury, które powinny być stosowane kilka lat temu.

W połączeniu z uproszczonej instalacji w warunkach ekstremalnych, jak prowadzone przez Wubi, taki podział powinien przynajmniej zrobić chcesz spróbować, bez ryzyka, doświadczenie Linux!

Aby przejść dalej

Oto niektóre przedmioty, które pomogą Ci czytanie postęp w tej dziedzinie:
  • Linux jest gotowy do ogółu społeczeństwa?
  • Wielu boot: wskazówki dla Windows, Linux i Mac
  • Użyj kamery w systemie Linux: Przegląd
Edytowany na 13/12/2010 o 4:47 P.M.