Xperia P: stylowy cameraphone

wprowadzenie

Z Xperia P Sony chce zaproponować alternatywną na górnym końcu (Xperia S). Chociaż główne cechy zostały zrewidowane lekko w dół, Xperia P obiecuje nie zrobić zbyt wiele ustępstw. Ten smartfon jest również pierwszym w użyciu ekran WhiteMagic. Według Sony, technologia ta optymalizuje zużycie energii, oferując jednocześnie lepsze oddawanie światła słonecznego. Misja zakończona? To jest to, co widzimy na końcu tego testu!


Xperiap2
Sony Xperia P
Główne cechy
system operacyjnyAndroid 2.3
(ICS planowane na 2. kwartał 2012)
nakładki Timescape
Procesor / szybkośćPodwójny rdzeń 1 GHz
ST-Ericsson U8500
Pamięć / Przechowywanie- RAM: 1 GB
- 16 PL pamięci wewnętrznej (do 13 GB pamięci użytkownika).
Technologia ekranu i definicja4 cale 540 x 960 na zarysowania
kameraaparat 8 megapikseli z lampą błyskową LED AF
GPStak
NFCtak
radio FMtak
bateria 1305 mAh
wymiary 122 x 59,5 x 10,5 mm
waga120 gramówProjektowanie i komponenty

strona do Sony nie zakłócić transakcję od Xperia S. znak formy zawiera kątową (a) wraz z powodzeniem za pomocą przezroczystego paska umieszczonego na bazie terminalu. Obecność powłoki aluminiowej przynosi znaczną elegancki wygląd. Jedynym minusem: niektórzy fani urządzeń z systemem Android będzie zobaczyć niechętnie patrzy na obecności nieusuwalne bez baterii i gniazda SD. Będzie to zrobić z wbudowanej pamięci 16 GB, z czego 13 są rzeczywiście użyteczne.Wyświetlacz składa się z matrycy 4 cali z rozdzielczością 540 x 960 pikseli. Te standardowe cechy wyglądu mielibyśmy niemal zapomnieć, że Xperia P to pierwszy telefon marki wyposażonym w ekran biała magia. Proces ten opiera się na czwartym biały subpiksel dodaje dodatkowe subpiksele czerwone, zielone i niebieskie już na większości ekranów. W typowych wyświetlaczy LCD, biel jest sumą wszystkich subpikseli (czerwony, zielony, niebieski). Z White Magic, wystarczy włączyć biały subpiksel w obecności umiarkowanej jasności na zewnątrz.

Test Xperia P
Biała magia oferuje dwa różne rodzaje operacji. Gdy czujnik światła wykrywa światło w użytku zewnętrznego białej magii aktywuje wszystkie diody LED podświetlenie wyświetlacza, który pozwala na uzyskanie jasności 935 kandeli na metr kwadratowy. Pomieszczeniu tylko maksymalnie 50% z nich wykorzystywane są (530 kandeli / m, w tym przypadku). Z tego samego renderowania ekranu, tryb „na zewnątrz” jest dwa razy jaśniejszy niż w trybie „użytku wewnętrznego”.

Zaletą biała magia jest dwojaki. Sony mówi, że wewnątrz, technologia ta dzieli pobór mocy wyświetlacza przez dwa. Na zewnątrz, maksymalna jasność obrazu zapewnia użytkową w pełnym słońcu.

Należy również zauważyć, że macierz Biała magia jest chroniony przez odporne na zarysowania powierzchni minerału reklamowane jako niełamliwe.

Aktualizacja 6.4.12: Testowanie ekranu białej magii w bezpośrednim świetle słonecznymBiała magia ekran w bezpośrednim świetle słonecznym
Na swojej oficjalnej stronie Sony wskazuje, że zespół Biała magia ekran Xperia P jest w stanie zaoferować optymalną widoczność w świetle słonecznym. Podczas wykonywania testu, nie byliśmy w stanie przetestować tę funkcję z powodu złej pogody. Dobre dni są z powrotem, możemy wreszcie dać nasze wrażenia. Foto-cons (kliknij, aby powiększyć) przeprowadzono mobilne narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych podczas gorącego dnia. W przeciwieństwie do niektórych matryc, ekran Biała magia rzeczywiście oferuje wykonane użytku w bezpośrednim świetle słonecznym. Jednak w obliczu Xperia U jeszcze wyposażony w klasyczny ekran TFT, jeden nie znajduje zauważalny przyrost w tych ekstremalnych warunkach (kliknij na porównawczej prawe zdjęcie, aby powiększyć).

Xperia P001 testXperia granica P002 testXperia granica P003 testXperia granica P004 testXperia granica P006 testXperia granica P007 testXperia granica P009 testXperia granica P010 testXperia granica P011 testXperia granica P012 testXperia P przyjmowaniem kątowe a udane inne terminale zakresie Xperia. Nieruchomego kadłuba „unibody” w aluminium.Webcam Sony Ericsson i logo do ... wyjścia. wykonany z tworzywa sztucznego mniejszą bazę pokryte szarą farbą. o grubości 10,5 mm. Głośnik zewnętrzny umieszczony z tyłu ucha siatką umieszczoną po prawej stronie zdjęcia. Półprzezroczysty plastik Barre znalazł nogę Sony. Tym razem, wrażliwy obszar dotykowego klawisze są dobrze przygotowane na przezroczysty pasek, przez nie (czarne powierzchni), jak to było w przypadku Xperia S. gniazdo słuchawkowe, aparat 8-MP i lampą LED. Od lewej do prawej: przycisk zwalniający zdjęcie, przycisk głośności, przycisk zasilania, HP externe.Prise micro USB i micro HDMI

strona CPU, to znów liczyć na podwójną sercu U8500 1 GHz ST Ericsson (identyczny z zapisem Xperia Sola Team). Chip jest wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Do połączeń, Sony oferuje klasyczne micro USB wraz z mikro natywnego wyjścia HDMI. Jest to uzupełnione przez interfejsów bezprzewodowych Wi-Fi (b, g, n), Bluetooth, NFC i GPS.

Internet

Spójrzmy prawdzie w oczy, przeglądarka internetowa oferuje wydajność rozczarowujące kosmyk. Plug-in Flash off, płynność nie jest to powołanie. Rzeczy nie poprawi się w obecności stron „ciężkich”, ponieważ może to spowodować pojawienie się migotania podczas szybkiego przewijania stron.

Test Xperia P Test Xperia P Test Xperia P
przeglądanie stron internetowych w trybie portretowym

Podczas gdy przeglądarka jest jeszcze znośny, ale wyraźnie lepiej oczekiwać od smartfonu tego kalibru. Powinniśmy obwiniać procesor ST-Ericsson? Benchmarki przeprowadzone podczas testowania Xperia Sola (patrz artykuł) ukazał się odwołać w tej sprawie. Jednak, nie może zachować na wypadek braku pamięci, ostatni został dwukrotnie z Sola (1GB z 512 do zacisku wejściowego).

Pozostaje tylko cierpliwie czekać na aktualizację Ice Cream Sandwich, aby sprawdzić, czy akceleracja sprzętowa Android 4 daje impuls do przeglądarki. Uszkodzić terminal nie mają one natywnie. Wyjście pierwszego telefonu ICS Francja (Galaxy Nexus) pochodzi jeszcze prawie sześć miesięcy!

Android wymaga Flash pozostaje w porządku obrad. Filmy są wykorzystania zasobów, ale sporadyczne szarpnięcia są wszechobecne w niskiej rozdzielczości. streamings HD nie można uznać za usterki zasilania.

Test Xperia P Zrzut ekranu 2012 21 maja 1443 2
Odtwarzanie filmów Flash (Adobe) na Xperia P

Wykonywanie zdjęć i wideo

Sony Xperia P jest wyposażony w czujnik CMOS zdjęć Exmor R8 MP (Otwór F: 2.4). Obrazy są szczegółowe i kolory są odtworzone. To po prostu jest umiarkowany nurkowania strata na niewielkim obszarze krawędzi lewej i prawej dolnej. Ta niewielka wada nie wpływa na dobrą wydajność NPC.

  • Pobierz oryginalne zdjęcie

Test Xperia P Test Xperia P
Test Xperia P

Tylko mały problem w porównaniu do innych telefonów górnym zakresie konkurent Xperia P jest nieco wolniejszy. Podczas gdy można symulować impulsy przez krótkie naciśnięcie przycisku startowego w HTC One X HTC jedno S i Galaxy Nexus to być nieco mniejszy niż drugi z dwóch pozycjach Xperia S. menu opcji nie proponuje pęknie lub HDR.

Test Xperia P
Szczególnie kompleksowa warstwa obraz

wszystko jest wybaczone trochę lepiej zapomnienie, ponieważ menu opcji jest szczególnie bogaty. Wyzwala detekcją uśmiecha, lub poprzez zegar, opracowany przez kontrolę dotykowym lub wykrywania twarzy. Ręczna regulacja balansu bieli, ekspozycji i czułości ISO, geotagging, stabilizator obrazu ... Sony psuje nam! Dochodzi do tego w trybie 2D lub 3D Sweep Panorama.

  • Pobierz oryginalny przechwytywania wideomultimedialny

Sony ma zwyczaj traktowania jej odtwarzacz audio. Xperia P nie jest wyjątkiem od tej reguły. Aplikacja muzyka nie zadowala się produkować własnych. Ten ostatni jest również pełne wszystkich ustawień rodzaju. Kompletny equalizer, który pozwala też wreszcie działać na basie pochodzi ze skonfigurowanych profili 8 pre (heavy metal, pop, jazz, itp). Jest to uzupełnione przez trzech efektów dźwięku przestrzennego (studio, klub, koncert), nie zapominając tryb xLOUD. To zwiększa głośność głośnika zewnętrznego (tylko).

Test Xperia P Test Xperia P Test Xperia P
Bardzo kompletny odtwarzacz audio.

Zestaw słuchawkowy stereo w ucho produkuje doskonałą dźwięku rachunek. Wszystkie odcienie są wykonane z precyzją i po naciśnięciu na basie na maksimum na wyrównanie, słuchawki nie słabnąć. Podobała nam się również dwa dodatkowe bity gier gumowych, które dostosowują hełm do wszystkich rodzajów nadwozia. Te doskonałe ogólny przewyższają wydajność najbardziej konkurujących smartfony w tej dziedzinie, chcemy więcej!

Niech ten czas podczas odtwarzania wideo. Czy to możliwe, aby włączyć Sony Xperia S do prawdziwego kina kieszeni? Aby dowiedzieć się, staraliśmy się odczytać wiele różnych formatów. Z galerii Androida, to nie należy się spodziewać, aby myśleć poza pole MP4 H264. Na szczęście, alternatywne graczy takich qu'MX Player lub kości używane do odczytu formatów DivX i warianty.

Zrzut ekranu 2012 21 maja 1716 1
Nie należy się spodziewać, aby zobaczyć HD. Niski definicja Divx można odczytać za pomocą programu przez stronę trzecią.

Jednak brak akceleracji sprzętowej (niezgodność lub brak wsparcia) zamyka drzwi HD 720 lub 1080p. Jeśli masz filmy zakodowane w jednym z tych formatów, a chcą cieszyć się go w telefonie komórkowym, będzie absolutnie dokonać ponownego kodowania.

Test Xperia P Test Xperia P DLNA
Wsparcie DLNA. Z prawej strony, grając na Windows 7

Sony mimo wszystko załatwione poprawić galerię dodając kompatybilność DLNA. Można wyświetlać audio, foto i wideo do kompatybilnego urządzenia (Windows 7 komputer, HDTV, skrzynki multimedialnych, itp). Wreszcie, należy pamiętać, że Sony oferuje audio / video podłączone HDMI micro format. To wystarczająco rzadki należy podkreślić inicjatywa.

gry uboczne, nawet jeśli wynik GLBenchmark pokazuje mało pocieszające SoC od ST-Ericsson robi wciąż honorowo. Gry 3D uruchomić bez stwarzające szczególne trudności, a kompatybilność wydaje się na spotkanie. Spośród wszystkich gier testowanych tylko Dungeon Defender (Unreal Ungine) nie wydaje się całkowicie swobodnie.

Test Xperia P Test Xperia P
Riptide, Dungeon Defender

Wydajność i żywotność baterii

W przeciwieństwie do Xperia S, która jest oparta na procesorze Qualcomm, Xperia P dysponuje podwójną wiórów serce stempel ST-Ericsson. Więc bierzemy możliwość oceny wydajności SoC U8500 1 GHz.

Linpack

Linpack jest punktem odniesienia, który ocenia moc procesora. Wynik wyraża się w milionach operacji zmiennoprzecinkowej na sekundę (MFLOPS). W stosunku do wzorcowej Pi, główną zaletą jest możliwość wykonania testów wielowątkowych (jeśli procesor wielożyłowy).

Oczekuje się, że architektura prawie podobnej siły (ST-Ericsson U8500) spaść na do Xperia P i Xperia Sola wyników mniej lub bardziej identyczne. Jedynie wielkość zmiany pamięci, drugie z 512 MB, 1 GB na Xperia P.

Xperia P: stylowy cameraphone
Linpack pojedynczy wątek (największy wynik jest najlepszy)

Xperia P: stylowy cameraphone
Linpack wielo gwintowane (największy wynik jest najlepszy)

Z jednego testu gwintowanego Xperia P nie jest jeszcze w Galaxy S2 wydany rok wcześniej. ST-Ericsson chip jest w dużej mierze za Qualcomm Snapdragon S4 (dual core) bieg na 1,5 GHz.

Wyniki te są weryfikowane w praktyce. Mobilny middle / high-end Sony był mniej reaktywny niż startów żelazo HTC, szczególnie w Internecie.

SunSpider

Witryna sieci Web z SunSpider, referencyjnej JavaScript Webkit silnik renderowania HTML autorów (Safari, Chrome ...). To wydarzenie przypomina nam, że wyniki testów nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Choć Sola i Xperia P mollassonne oferują doświadczenie Web, wciąż udaje się pokonać Galaxy S2, który uosabia model płynności w tym obszarze. W każdym razie, te średnie wyniki zabrać nas z powrotem do roku wstecz, daleko w tyle bieżących referencji.

Xperia P: stylowy cameraphone
SunSpider (w ms, najniższy wynik jest najlepszy)

GL Benchmark (poza ekranem)

GL Benchmark ocenia wydajność graficzną terminala. Tym razem, Xperia P jest dosłownie zmiażdżony przez zaciski linii głównych konkurentów (Snapdragon S4, Tegra 3, Apple A5). Gracze mogą nadal być uspokojony. Nie napotkaliśmy żadnych problemów graficznych.

Xperia P: stylowy cameraphone
GL Benchmark (największy wynik jest najlepszy)

W końcu Xperia P wydaje powlekania tkaniny z dużej klasy telefon kończy się w Xperia Sola lub Huawei Honor dwóch smartfony poziomu wejściowego. Technicznie, Xperia P nie pasuje do liderów rynku.

autonomia

W trybie czuwania, Xperia P robi uczciwą ocenę (na smartphone). Jeśli bardzo umiarkowanego użytkowania, można oczekiwać, aby spędzić 2 dni między ładunku lub gdy Xperia S usiłował przezwyciężyć dni. Jednak podczas żądania mobilnej (tabela poniżej), Xperia P kończy naszego testu autonomia w mieszanych użycia 35% wydajności baterii.

Galaxy Nexus jeszcze wyposażony w ekran HD oraz procesor szybszy pobić ten wynik, który nie jest wyjątkowa. Dane te zostały potwierdzone przez niezależnego trzeciego filmu testowym aż do całkowitego wyczerpania baterii. W tym przypadku, Xperia P kończy się po 5 pm do 9:30 z HTC One S (rekord w tym zakresie). Sony dostarcza narzędzia oszczędzania energii. Jego stosowanie poprawi te wyniki ... pod warunkiem rezygnacji z niektórych usług (synchronizację wiadomości e-mail, na przykład).

autonomia
odpowiedzialny autonomia (używa wideo, audio i internetowych)

wniosek

Xperia P nie przegap aktywów. Estetyczne raczej pochlebne, unibody aluminium przykładowe wykończenie i ekran Biała magia (nie HD) będzie niemal przesłaniać Xperia S. Ponadto, nawet jeśli nie osiągnie szczyty high-end Sony Picture, musimy przyznać, że AFN 8 megapikseli Xperia P broni całkiem dobrze. Ostatecznie, to był trochę niepewny na konkurencyjnej strategii auto Sony, który sprzedaje jeden po dwóch Test Xperia P stosunkowo podobne urządzenia niemal identyczne ceny.

Wśród drobnych zastrzeżenie, Xperia P dziedziczy defekty występujące w zakresie Xperia 2012 uważamy, że średni zakres, jak również obecność niezaktualizowany Android. Na drugim miejscu, Sony obiecuje wypuścić aktualizację do Ice Cream Sandwich na kwartał, ale to nadal nie jest dostępna w tym czasie lub pisemnie. Idealnie, zajęłoby jej przybycie w celu wydania ostatecznej opinii na temat produktu. W obecnej formie, Xperia P i procesor ST-Ericsson U8500 czasami pojawiają się słaby, szczególnie w obecności internetowej ciężkich stron. ICS i jego interfejs akceleracji sprzętowej mogłaby umieścić rzeczy płaskie.

Tymczasem, musimy przyznać, że przedział cenowy prawie podobny lub nawet niższe, Galaxy S2 wyszedł rok temu, gdy Galaxy Nexus (6 miesięcy) zapewniają elastyczność, że brakuje w Xperia P. Na szczęście ta funkcja nie jest wszystko. Chociaż Xperia P nie jest bez zarzutu, a on nie gra w wielkich ligach (HTC One S, X lub iPhone 4S), to nadal oferuje wartość ciekawego.

Sony Xperia P

Im więcej + wzmocnione odtwarzacz muzyki + micro HDMI / zintegrowany DLNA + kopia Wykończenie / APN performantLes amortyzacji odtwarzanie wideo limitée- nr micro SD gnieździe Brak ICS z skrzynkowym Wyniki Web indignes2.5FinitionergonomiasiećmultimedialnyautonomiaEdytowany na 12/07/2012 o 10:18